zš holešov základní škola Holešov

Exkurze žáků 8. ročníků

zpráva a fotografie z exkurzí

Výletníček Moravský kras

V sobotu 22. 6. jsme se s Výletníčkem vydali do Moravského krasu, navštívili jsme největší zimoviště netopýru – jeskyni Býčí skálu, krásný zámek v Blansku a samozřejmě i nejznámější propast – Macochu.

 

Obrázky pro Stellu

V tomto zahradnictví se každý rok narodí malé ovečky. I letos se narodila dvě děvčátka, Taťána a Erička. K tomu ještě vedle ohrady přibyla dvě malá prasátka, kterým jsme měli vymyslet jména. Černý kluk nakonec dostal po velkém hlasování jméno Toník a rezavá holčička se bude jmenovat Jasmína. VÍCE INFORMACÍ →

Pobyt v přírodě se dětem vydařil

V pěkném prostředí Beskyd v hotelu Duo a jeho okolí žáci třetích tříd naší základní školy prožili v době od 10. do 14. 6. 2019 dny plné nevšedních zážitků. Během školy v přírodě se děti obou tříd v novém prostředí lépe poznaly, upevnily svá přátelství a získaly nové poznatky a zkušenosti. VÍCE INFORMACÍ →

Úspěchy našich žáků v soutěžích v anglickém jazyce

Minulý týden se na 2. ZŠ uskutečnila soutěž pod názvem Spelling Bee, ve které naši žáci 5. ročníku obhájili prvenství. Vítězná trojice Vojta BalnerOndra Hrabal a Tomáš Podlas prokázala výbornou znalost slovní zásoby, hláskování a aktivní týmovou práci.

Na úspěch chlapců navázaly žákyně Vendula Křížková z 5. B a Andrea Dvořáková ze 4. A, které reprezentovaly naši školu v konverzační soutěži v anglickém jazyce v Rymicích. Děvčata byla oceněna předsedou poroty za pečlivé zpracování daného tématu a přesvědčivý jazykový projev. Za tyto úspěchy patří všem žákům velké poděkování.

Vyučující anglického jazyka

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V pondělí 3. června proběhla na naší škole konverzační soutěž v anglickém jazyce 4. a 5. ročníků – Bavíme se s angličtinou.

Zúčastnilo se 11 odvážných a dobře naladěných žákyň a žáků, kteří se vždy nejprve stručně představili a poté se pustili do vlastních prezentací na téma „Můj denní program“. Společně jsme si jednotlivá vystoupení všech žáků užili a poté čekal porotu, kterou tvořily paní učitelky Gregušová a Staňková, nelehký úkol – určit vítěze.

A jak to dopadlo?

V kategorii 4. ročníků zvítězila Andrea Dvořáková ze 4. A před druhou Kristinou Sadilovou taktéž ze 4. A a třetí Viktorií Thuy Van Do ze 4. C.

V kategorii 5. ročníků vyhrála Vendula Křížková z 5. B, za kterou se umístila druhá Kristina Remešová z 5. C, a na třetím místě skončili se shodným bodovým ohodnocením Šimon Pláňava z 5. A a Ondřej Hrabal z 5. B.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za účast. Vítězům, kteří postupují do dalšího kola konverzační soutěže, která se koná v Rymicích příští středu, přejeme hodně štěstí.

Vyučující anglického jazyka

Celostátní kolo "Mladý zahrádkář"

Ve vědomostní soutěži Mladý zahrádkář, jejíž celostátní kolo proběhlo o víkendu 14. – 16. 6. v Praze, nás reprezentovali 2 žáci. Anička Trhlíková ze 4. C si vybojovala krásné 7. místo v kategorii žáků 4. – 6. tříd. Ondra Ambróš z 8. C nás reprezentoval již podruhé. Obsadil nádherné 4. místo v této náročné soutěži. :lol:

Sportovní den základních škol

V pátek 14. 6. se v zámecké zahradě konal sportovní den žáků 2. stupně holešovských základních škol. Žáci soutěžili ve střelbě ze vzduchovky, hodu šipkami na terč, hodu granátem na cíl a ve znalostech první pomoci. Z naší školy se zúčastnila 3 tříčlenná družstva složená z žáků 8. B a 9. C. V soutěži družstev  se naši reprezentanti mezi první 3 těsně nedostali, ale získali 4 ze sedmi individuálních medailí.

V šipkách byl ze všech 36 soutěžících nejlepší Jiří Ševčík z 8. B, na 2. místě byl Jiří Štopl z 9. C a třetí ve stejné disciplíně Jan Vydra z 8. B. Jiří Štopl se stal navíc absolutním individuálním vítězem. V hodu granátem na cíl získala s velkým náskokem nejvyšší počet bodů ze všech závodníků Ema Janů z 8. B. Všem zúčastněným závodníkům děkujeme za pěknou reprezentaci.

Habsburská Vídeň

6. června se žáci osmého ročníku vydali již na tradiční dějepisnou exkurzi do Vídně. Počasí nám přálo, pan průvodce zasvěceně žáky seznámil s nejdůležitějšími památkami – zámkem Schönbrunn a jeho rozsáhlou barokní zahradou, císařským sídlem Hofburg, římskými vykopávkami, dómem sv. Štěpána a nevynechal ani Lidové zahrady se sochou císařovny Sissi. Ovšem největší zájem dětí vzbudila zoologická zahrada v Schönbrunnu, jak o tom svědčí postřehy našich žáků: VÍCE INFORMACÍ →

Konverzační soutěž v němčině

IMG_20190607_112958V pátek 7. června se Markéta Nedbalová z 8. C a Veronika Galatíková z 9. C  zúčastnily konverzační soutěže v německém jazyce. Soutěž se konala na 3. Základní škole v Holešově.  Všichni soutěžící museli pohovořit na zadané téma a popsat obrázek. Zároveň se museli vypořádat s doplňujícími otázkami členů odborné komise a pohotově na ně reagovat. A jak dopadly naše němčinářky? Markéta si vybojovala krásné třetí místo a Veronika pochvalný list. Oběma děvčatům gratulujeme a přejeme spoustu dalších studijních úspěchů.