zš holešov základní škola Holešov

Pěvecká soutěž O hanáckyho kohóta

Ve čtvrtek 20. února se v Kroměříži konalo okresní kolo přehlídky ve zpěvu lidových písní z Hané s příznačným názvem O hanáckyho kohóta. Soutěž byla určena pěvecky nadaným dětem ve věku  od tří do patnácti let.¨Naši školu reprezentovala děvčata Nikol Chudárková 2.B, Kateřina Brázdilová 4.A,Ludmila Karhanová 4.A a Karolína Gogelová 7.A. Všechna zúčastněná děvčata předvedla velmi pěkný pěvecký výkon. Lidušce Karhanové se podařilo v silné konkurenci  si vyzpívat  postup na regionální celohanáckou přehlídku těch nejlepších zpěváčků , která se uskuteční 19. dubna v Prostějově.

Všem děvčatům děkujeme a Lidušce přejeme hodně úspěchů. VÍCE INFORMACÍ →

Ať žije karneval!

Ve středu 19. února 2020 se již tradičně v naší družině uskutečnil karneval. Školní tělocvična se proměnila v ráj masek. Mohli jsme vidět princezny,  čaroděje, kostry, kočičky a jiné zajímavé převleky. Celou dobu karnevalu byla diskotéka. Vychovatelé si pro děti připravili zábavné soutěže. Na závěr jsme se všichni vyfotili, každá maska si odnesla sladkou odměnu. Byla připravena i bohatá tombola, za kterou děkuji rodičům. Nálada byla skvělá. Všichni jsme si odpoledne náramně užili.

Vedoucí vychovatelka, D. Solařová VÍCE INFORMACÍ →

Učíme moderně, zajímavě a zábavně

MontessoriDěti v pohybuPráce s tabletymatematika HejnéhoKeramická dílnaDaltonský výuka

čtenářská gramotnost

 

 

 

 

 

 

 

Krátká ukázková videa z práce našich pedagogů budou zajímat nejen současné rodiče našich žáků, ale hlavně budoucích prvňáčků. Jednotlivá videa ukazují: Výuku s Montessori pomůckami, Děti v pohybu, Práci s tablety, Matematiku Hejného, Keramickou dílnu, Daltonskou výuku, čtenářskou gramotnost.

Lyžařský a snowboardový kurz 2020

Nástup do sedmého ročníku pro mě letos neznamenal jen to, že jsem zase o rok starší. Těšila jsem se na lyžařský a snowboardový kurz.

Ten pro nás byl jednou z mála možností seznámit se s našimi vrstevníky ze 7. B a 7. C. Lyžák probíhal bez jakýchkoli problémů, takže nás učitelé chválili. Moc se mi líbilo, kolik jsme si toho společně užili, a vytvořili si vzpomínky, k nimž se budu vždy ráda vracet.

84731198_1295812067287474_5790082236787195904_o

VÍCE INFORMACÍ →

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

Dne 11. 2. 2020 se konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Olympiádu hostila Základní škola Zachar v Kroměříži. Soutěž měla dvě části – konverzace na vylosované téma a popis obrázku. VÍCE INFORMACÍ →

Výletníček Praha

V pátek 31. 1. jsme s výletníčkem odjeli do Prahy a vrátili se až v neděli 2. 2. 2020. Do Prahy jsme jeli na již tradiční akci „Ledová Praha“, kdy je spousta muzeí a památek v naší metropoli otevřena pro děti zdarma či za symbolickou cenu. VÍCE INFORMACÍ →

Velký úspěch v olympiádě z českého jazyka

Dne 21. 1. 2020 se konalo okresní kolo olympiády v českém jazyce. Naši školu tentokrát reprezentovali kluci z 9.C, konkrétně Ondřej Ambróš a Petr Bárta. Oba dva svými výkony předčili jakákoli očekávání. Ondra se umístil na krásném 7. místě, a Petr dokonce skončil 2.! Tím pádem postoupil do krajského kola, které se bude konat 2. dubna ve Zlíně. Výkony obou kluků jsou obdivuhodné i proto, že celkový počet účastníků činil 37! Jen pro zajímavost, letos je to potřetí za poslední čtyři roky, co se našim žákům podařilo postoupit v takto nabité konkurenci do krajského kola. Všem žákům, kteří takto dobře reprezentovali a reprezentují naši školu, patří velké poděkování.

Radek Štěpán

Okrskové kolo ve vybíjené

Dne 11. 2. se žáci naší školy zúčastnili okrskového kola ve vybíjené. VÍCE INFORMACÍ →

Lenoši z 9. B

Nový videoklip třídy 9.B najdete v sekci VIDEOGALERIE.

Školní fotografická soutěž

Amatérské fotografické soutěže se zúčastnilo 14 žáků.  Na téma „Krásy podzimní přírody“ zaslali pořadateli soutěže panu učiteli Pilařovi celkem 20 snímků. Hodnocení se ujali sami spolužáci ze všech ročníků. 1. místo získala Tereza Úlehlová (9. C), druhé žák třídy 7. A, 3. místo Ester Šenkyříková (6. D). Blahopřejeme ! VÍCE INFORMACÍ →