zš holešov základní škola Holešov

Pěvecká soutěž žáků 1. stupně

V úterý 19. března se uskutečnila tradiční jarní pěvecká soutěž. Mohli jsme slyšet písně lidové, o jaru, popové i anglicky nebo rusky zpívané. Naši žáci s odvahou předstoupili před učitelskou porotu, která rozhodla o tomto umístění zpěváků:

1. místo mezi žáky 1. tříd získala Leona Zbranková, 2. místo Nikol Chudárková a 3. místo Štěpán Bílek.

1. místo žáků 2. tříd obdržela Adéla Jakubíčková, 2. místo Oleska Titová a 3. místo Karolína Krumpolcová.

U žáků 3. tříd si 1. místo vyzpívala Veronika Pospíšilová, 2. místo Šarlota Šenk a 3. místo Ludmila Karhanová.

1. místo mezi soutěžícími ze 4. tříd převzala Tereza Mirynská, 2. místo Sabina Drábková a 3. místo Valerie Slatinská.

Žáky 5. tříd ohodnotila 1. místem Vojtěcha Hofmana, 2. místem Terezu Pospíšilovou a 3. místem Dianu Dvořákovou.

Děkujeme všem zúčastněným zpěvačkám a zpěvákům. Přejeme, aby jim hudba a písničky stále přinášely dobrou náladu.      

VÍCE INFORMACÍ →

Nové Oranžové hřiště

P1010191Ve středu 20. 3. jsme spolu se zástupci Nadace ČEZ  a starostou města otevřeli Oranžové hřiště s kvalitním umělým povrchem. Hřiště nahradilo nevzhledný a nebezpečný asfaltobetonový povrch. Využívat ho budou nejen žáci školy, ale v odpoledních hodinách i veřejnost.

Po slavnostním přestřižení pásky a poděkování firmě ČEZ a zástupcům města se představily nejmladší žákyně z družinového kroužku zumby s tanečním vystoupením. Následovaly soutěže, při kterých se vyřádili společně žáci prvních a devátých ročníků.

Poté se hosté odebrali na malé občerstvení do školní kuchyňky.

 

VÍCE INFORMACÍ →

Družina v kině a protiatomovém krytu

1. a 2. oddělení školní družiny využilo nabídku kroměřížského kina Nadsklepí pro školní družiny.  13. března se děti z těchto oddělení zúčastnili promítání filmu „Louskáček a čtyři říše“. Měli jsme v Kroměříži i trochu času navíc, a proto jsme se porozhlédli po tomto krásném historickém městě. Obě oddělení se šla podívat do Podzámecké zahrady a 2. odd. po filmovém představení ještě zavítalo na prohlídku moderní historie Kroměříže – do protiatomového krytu pod Knihovnou Kroměřížska.

Další filmová promítání  budou:

        • 10. 4. Jak vycvičit draka 3, 
  • 29. 5. Psí veličenstvo, 
  • 12. 6. Asterix a tajemství kouzelného lektvaru

Všechna se zájemci navštívíme a cestou určitě poznáme další kousek Kroměříže.

Výletníček Štramberk

V sobotu 16. března jsme se s výletníčkem podívali do Štramberku a Kopřivnice.

Ráno jsme přijeli vlakem do Štramberku, navštívili jeskyni Šipka, prošli Národní sad, podívali se na lom Kotouč, navštívili pekárnu Štramberských uší „u Káči“, navštívili terarijní zoo, vystoupali až na vrchol štramberské Trúby, přešli přes Bílou horu s rozhlednou do Kopřivnice a po čtvrté hodině odjeli vlakem zpět domů, do Holešova. Počasí nám přálo, dobrá nálada se nás držela, výlet se vydařil, zúčastnilo se 22 účastníků.

Hravá věda

Každý si rád hraje a naše děti nejsou žádnou výjimkou. Jako hosta jsme si k nám do školy pozvali pana učitele Radka Chajdu. Již několik let nás navštěvuje s programem Hravá věda a vždy přinese mnoho zajímavých pokusů a vynálezů. Některé si žáci pouze shlédnou, ale ty bezpečnější  si mohou vyrobit a vyzkoušet přímo ve třídě. VÍCE INFORMACÍ →

Veselé zoubky

Před jarními prázdninami se děti 1. tříd zapojily do preventivního programu Veselé zoubky 2019. Z dm drogerie jsme obdrželi výukové materiály a pracovní listy. Interaktivní výukou nás provázel Hurvínek.  Po splnění úkolů a kontrole správných odpovědí děti obdržely taštičku s pomůckami k zubní hygieně.  Už víme, jak  je důležité správně pečovat o své zoubky. VÍCE INFORMACÍ →

Úžasný karneval v družině

P1000810V měsíci únoru uspořádala naše školní družina jako obvykle v tuto dobu karneval. Děti se ustrojily do různých nápaditých masek. Ve školní tělocvičně pak tancovaly  a soutěžily o ceny, které do tomboly věnovali mnozí rodiče. Každý účastník v masce si odnesl cenu, diplom a sladkost. Moderátorka akce DJ Dagmar celým odpolednem provázela v přestrojení za zámeckou paní. Kdo se skrýval pod hrozivým zjevem chodící mumie – to věděli jen žáci samotní, kteří tuto mumii ustrojovali. Velké poděkování patří rodičům za ceny do tomboly a také všem, kteří přišli a přispěli dobrou náladou k příjemnému prožití odpoledne. Příští karneval se určitě také vydaří.

VÍCE INFORMACÍ →

O hostýnskou píšťaličku

Ve středu 6. března se v Bystřici pod Hostýnem konal již 25. ročník pěvecké soutěže ve zpěvu valašských lidových písní O hostýnskou píšťaličku. V nejmladší kategorii se na 3. místě umístila Adéla Jakubíčková (2. B).  V silně zastoupené druhé kategorii byla velmi úspěšná Anna Jakubíčková (4. A), která získala 1. místo.  Tereza Mirynská (4. A) si vedla také velmi dobře, v této kategorii  obsadila 2. místo. Ludmila Karhanová (3. A) byla za svůj zpěv odměněna cenou poroty. Ve třetí kategorii nás reprezentovala Sofie Červenková (6. C), která získala 3. místo. Karolína Gogelová (6. A) si za svůj pěvecký výkon přivezla cenu poroty. Všem děvčatům blahopřejeme k pěveckým úspěchům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.  VÍCE INFORMACÍ →

Mimořádný sportovní úspěch žáků

V úterý 19. února se našim mladým sportovcům povedl opravdu husarský kousek. Sedm žáků 5. ročníků (Matěj Tkadlec, Lukáš Tureček, Kristýna Remešová, Judita Šlúchová, Barbora Fuksová, Tomáš Podlas, Lukáš Gabrhel) se zúčastnilo krajského kola v přehazované, které se konalo v Kroměříži. Sportovních soutěží, kterých se žáci základních škol účastní, je však celá řada, tak čím byla zrovna tato sportovní událost pro nás významná? 

VÍCE INFORMACÍ →

Pěvecká soutěž ,,O hanáckyho kohóta“

Dne 20. února 2019 se v Kroměříži uskutečnilo okresní kolo pěvecké soutěže ,,O hanáckyho kohóta“. Naši školu ve zpěvu hanáckých lidových písní velmi pěkně reprezentovala děvčata Kateřina Brázdilová– 3.A,Ludmila Karhanová– 3.A, Tereza Mirynksá – 4.A, Karolína Gogelová – 6.A a Sofie Červenková – 6.C. Lidušce, Terezce, Karolíně a Sofii se podařilo ve velmi silné konkurenci postoupit do dalšího kola, které se uskuteční v Prostějově. Všem zúčastněným děvčatům blahopřejeme k velmi pěkným pěveckým výkonům a  postupujícím přejeme hodně úspěchů na celohanácké přehlídce v Prostějově. VÍCE INFORMACÍ →