zš holešov základní škola Holešov

Výletníček Moravský kras

V sobotu 22. 6. jsme se s Výletníčkem vydali do Moravského krasu, navštívili jsme největší zimoviště netopýru – jeskyni Býčí skálu, krásný zámek v Blansku a samozřejmě i nejznámější propast – Macochu.

 

Spaní ve škole

Ze soboty 1. 6. na neděli 2. 6. spalo 2. oddělení školní družiny v koutku za školou.

Výletníček Lukov – Lešná

V sobotu 25. 5. jsme se s výletníčkem vydali na hrad Lukov, kde probíhal den s Lesy ČR a den stromů. Z hradu Lukova jsme se poté vydali do zoo Zlín. Počasí přálo, dobrá nálada vládla, výlet se vydařil.

Moravskoslezské kolo ,, Děti a píseň,,

V neděli 26. května se v Rožnově pod Radhoštěm uskutečnila přehlídka dětských interpertů lidové písně , Děti a píseň,,. Nejlepší zpěváčci z Moravy a Slezska měli možnost zpívat dvě lidové písně s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů. Oblast Hanou na přehlídce reprezentovala žákyně naší školy Tereza Mirynská ze třídy 4. A. Terezce blahopřejeme za velmi pěkný pěvecký výkon a přejeme hodně radosti ze zpívání. VÍCE INFORMACÍ →

2. odd. v dubnu

Přehlídka talentů ve školní družině

V měsíci dubnu proběhla ve školní družině přehlídka talentů.

Z každého oddělení vystoupily ty nejtalentovanější děti a bylo se opravdu na co dívat. Děti mohly vidět zpěváky, tanečníky, klavíristy, hokejového brankáře, kouzelníky, šachistu, tanečnice, mažoretku, gymnastku a dokonce i jednu karatistku. Cenu diváků si nakonec odnesli společně karatistka s tanečním párem.

Výletníček Pardubice

V sobotu 13. dubna jsme se s výletníčkem vydali do Pardubic.

VÍCE INFORMACÍ →

Družina v kině a protiatomovém krytu

1. a 2. oddělení školní družiny využilo nabídku kroměřížského kina Nadsklepí pro školní družiny.  13. března se děti z těchto oddělení zúčastnili promítání filmu „Louskáček a čtyři říše“. Měli jsme v Kroměříži i trochu času navíc, a proto jsme se porozhlédli po tomto krásném historickém městě. Obě oddělení se šla podívat do Podzámecké zahrady a 2. odd. po filmovém představení ještě zavítalo na prohlídku moderní historie Kroměříže – do protiatomového krytu pod Knihovnou Kroměřížska.

Další filmová promítání  budou:

        • 10. 4. Jak vycvičit draka 3, 
  • 29. 5. Psí veličenstvo, 
  • 12. 6. Asterix a tajemství kouzelného lektvaru

Všechna se zájemci navštívíme a cestou určitě poznáme další kousek Kroměříže.

Výletníček Štramberk

V sobotu 16. března jsme se s výletníčkem podívali do Štramberku a Kopřivnice.

Ráno jsme přijeli vlakem do Štramberku, navštívili jeskyni Šipka, prošli Národní sad, podívali se na lom Kotouč, navštívili pekárnu Štramberských uší „u Káči“, navštívili terarijní zoo, vystoupali až na vrchol štramberské Trúby, přešli přes Bílou horu s rozhlednou do Kopřivnice a po čtvrté hodině odjeli vlakem zpět domů, do Holešova. Počasí nám přálo, dobrá nálada se nás držela, výlet se vydařil, zúčastnilo se 22 účastníků.

Příměstský tábor ve škole

V létě 2019 se uskuteční 2 příměstské tábory pořádané naší školou. Bližší informace v 2. odd. školní družiny.

V červenci 8. – 12. 7. 2019 a v srpnu 19. – 23. 8. 2017.

VÍCE INFORMACÍ →