zš holešov základní škola Holešov

Družina v kině a protiatomovém krytu

1. a 2. oddělení školní družiny využilo nabídku kroměřížského kina Nadsklepí pro školní družiny.  13. března se děti z těchto oddělení zúčastnili promítání filmu „Louskáček a čtyři říše“. Měli jsme v Kroměříži i trochu času navíc, a proto jsme se porozhlédli po tomto krásném historickém městě. Obě oddělení se šla podívat do Podzámecké zahrady a 2. odd. po filmovém představení ještě zavítalo na prohlídku moderní historie Kroměříže – do protiatomového krytu pod Knihovnou Kroměřížska.

Další filmová promítání  budou:

        • 10. 4. Jak vycvičit draka 3, 
  • 29. 5. Psí veličenstvo, 
  • 12. 6. Asterix a tajemství kouzelného lektvaru

Všechna se zájemci navštívíme a cestou určitě poznáme další kousek Kroměříže.

Výletníček Štramberk

V sobotu 16. března jsme se s výletníčkem podívali do Štramberku a Kopřivnice.

Ráno jsme přijeli vlakem do Štramberku, navštívili jeskyni Šipka, prošli Národní sad, podívali se na lom Kotouč, navštívili pekárnu Štramberských uší „u Káči“, navštívili terarijní zoo, vystoupali až na vrchol štramberské Trúby, přešli přes Bílou horu s rozhlednou do Kopřivnice a po čtvrté hodině odjeli vlakem zpět domů, do Holešova. Počasí nám přálo, dobrá nálada se nás držela, výlet se vydařil, zúčastnilo se 22 účastníků.

Úžasný karneval v družině

P1000810V měsíci únoru uspořádala naše školní družina jako obvykle v tuto dobu karneval. Děti se ustrojily do různých nápaditých masek. Ve školní tělocvičně pak tancovaly  a soutěžily o ceny, které do tomboly věnovali mnozí rodiče. Každý účastník v masce si odnesl cenu, diplom a sladkost. Moderátorka akce DJ Dagmar celým odpolednem provázela v přestrojení za zámeckou paní. Kdo se skrýval pod hrozivým zjevem chodící mumie – to věděli jen žáci samotní, kteří tuto mumii ustrojovali. Velké poděkování patří rodičům za ceny do tomboly a také všem, kteří přišli a přispěli dobrou náladou k příjemnému prožití odpoledne. Příští karneval se určitě také vydaří.

VÍCE INFORMACÍ →

Příměstský tábor ve škole

V létě 2019 se uskuteční 2 příměstské tábory pořádané naší školou. Bližší informace v 2. odd. školní družiny.

V červenci 8. – 12. 7. 2019 a v srpnu 19. – 23. 8. 2017.

VÍCE INFORMACÍ →

Exkurze v pletárně pana Dudy

Ve středu 6. 2. bylo sice mrazivo, ale my jsme se nezalekli  a s naší družinou jsme navštívili pletárnu pana Dudy, kde se pletou převážně štulpny pro hokejisty a fotbalisty. Děti překvapilo, jaké kluby pan Duda vybavuje, ať už naše české nebo i zahraniční.  Ve firmě se pletou také svetry pro zaměstnance firem, horskou službu nebo také myslivce. VÍCE INFORMACÍ →

Výletníček Ledová Praha

Od pátku 1. 2. do neděle 3. 2. jsme se s výletníčkem zúčastnili akce Ledová Praha.

 

VÍCE INFORMACÍ →

Výletníček Fryšták

V neděli 27. 1. se konal krátký – odpolední výletníček do Fryštáku.

 

VÍCE INFORMACÍ →

Výletníček Olomouc

V sobotu 15. 12. se konal poslední výletníček v tomto kalendářním roce, zavedl nás do Olomouce.

IMG_20181215_151634IMG_20181215_172418

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÍCE INFORMACÍ →

Spaní ve škole

IMG_20181208_074829Z pátku 7. 12. na sobotu 8. 12. jsme s dětmi z 2. oddělení školní družiny a několika dalšími spali ve škole. Děti čekal již tradiční program – hry po noční škole, stezka odvahy a ranní hry po snídani. Jedinou novinkou bylo, že se nám letos poštěstilo najít volný termín a spát v hale.

Akce se zúčastnilo přes 50 dětí a starších pomocníků. Na snídani se spotřebovalo 50 koláčků, 3 vánočky, 2 bábovky, několik kusů jablek, 2 litry mléka a 10 litrů čaje. Na stezku odvahy padlo přes 20 svíček, více než 60 svítících tyčinek, 6 balíčků lentilek a 46 sladkých odměn pro absolventy.

 

Čertovská diskotéka

Jako každým rokem s příchodem prosince, koná se ve školní družině „čertovská diskotéka“. Naši malou tělocvičnu zaplní spousta čertů andělů a někdy i mikuláš! Zatancují si spolu, pohrají pár her a na závěr vyhodnotí nejlepší převleky. Tak tomu bylo i letos, kdy se sešlo na 60 čertů a andělů a dokonce i jeden mikuláš.