zš holešov základní škola Holešov

Výletníček Helfštýn

Druhý výletníček v letošním školním roce nás zavedl na hrad Helfštýn.

VÍCE INFORMACÍ →

Výletníček Holešovská 50´

Již tradičně patří druhá sobota v září pochodu holešovských turistů Holešovská 50´. Pro náš kroužek Výletníček je to výborný start pro naši sezónu.

 

VÍCE INFORMACÍ →

Provoz školní družiny

Ranní školní družina začíná první školní den – 4.9. v 6:15. Již od prvního dne je možnost od 7:00 si v tělocvičně zahrát vybíjenou.

Žáci přihlášení do ŠD přechází v 8:30 do svých oddělení. Pokud má žák jít ze školy sám, je nutný písemný souhlas rodičů!

Odpolední školní družina bude fungovat až do 16:30, dle rozpisu u vstupu do školy.

VÍCE INFORMACÍ →

Příměstský tábor v srpnu

14. až 18. srpna proběhl ve škole příměstský tábor pořádaný vychovateli ŠD. Tábora se zúčastnilo 31 dětí z naší školy a budoucích školáků.

VÍCE INFORMACÍ →

Příměstský tábor v červenci

10. – 14.7. proběhl ve škole příměstský tábor pořádaný vychovateli ŠD. Tábora se zúčastnilo 31 dětí z naší školy a budoucích školáků.

VÍCE INFORMACÍ →

Závod v přírodě

Družinového závodu v přírodě 24. května se zúčastnilo přes 80 dětí. Závod v přírodě je soutěž, která prověří jak fyzickou zdatnost, tak i znalosti o přírodě. Fotogalerii naleznete >>zde<<

Výlet na filmový festival ve Zlíně

V neděli 28. 5. jsme se již tradičně vydali na filmový festival do Zlína. Výletu se zúčastnilo přes 50 účastníků.

VÍCE INFORMACÍ →

Výletníček Brdo

Dne 22. dubna jsme oslavili den Země vycházkou do přírody. S výletníčkem jsme jeli do Roštína, kde nás čekala dvě místa k navštívení – rozhledna Brdo a rozhledna Salaš. Počasí se na nás od rána škaredilo, ale nakonec zůstalo jen u toho mračení a pláštěnky jsme nemuseli vytáhnout ani jednou. Z Roštína jsme vyšli na Brdo, pokochali se jarní krajinou a poté jsme sešli přes nedokončenou dálnici na Salaš, kde je jedna z nejzajímavějších rozhleden v okolí. Celkem jsme ušli 13 kilometrů. I když nás díky počasí mnoho nejelo, výlet jsme si všichni užili a v květnu nás čeká tradiční výlet do Zlína, na dětský filmový festival.

Virtuální realita v programování

V letošním školním roce máme u nás na škole kroužek „Základy programování“. Děti se v kroužku hravou formou učí základní principy programovaní – jak fungují počítače, krokování, cykly, podmínky, funkce, proměnné … . Nepotřebují ani umět žádný programovací jazyk, stačí jim pouze logické myšlení.

Přestože jsou počítače určeny pro práci, tak si musí i děti v kroužku trochu odpočinout od neustálého řešení úkolů a hádanek. V zimě jsme měli velký turnaj ve hře Mario Kart a nyní na konci školního roku jsme měli možnost vyzkoušet si tak trochu jiný svět virtuální reality.

Talentmánie v družině

Koncem dubna se ve školní družině konalo finále soutěže TALENTMÁNIE. VÍCE INFORMACÍ →