zš holešov základní škola Holešov

Výletníček Praha

V pátek 31. 1. jsme s výletníčkem odjeli do Prahy a vrátili se až v neděli 2. 2. 2020. Do Prahy jsme jeli na již tradiční akci „Ledová Praha“, kdy je spousta muzeí a památek v naší metropoli otevřena pro děti zdarma či za symbolickou cenu. VÍCE INFORMACÍ →

Výletníček Zlín

V neděli 22. 12. jsme se s výletníčkem vydali na již tradiční výlet – na vánoční trhy a na laser game. Letos jsme ovšem nejeli do Olomouce, jako předchozí roky, ale do Zlína. Cestu jsme si trochu prodloužili o návštěvu Vizovického zámku, kde probíhala výstava o vánočních filmech. Výlet se vydařil, vánoční náladu nasávalo 22 účastníků.

Spaní ve škole

Ze soboty 30. listopadu na neděli 1. prosince se uskutečnilo již tradiční předvánoční přespání ve škole. Akce pořádané 2. oddělením školní družiny se zúčastnilo 55 dětí z naší školy a navíc i několik bývalých žáků jako pomocníci. Je úžasné, že tolik dětí má zájem o to být ve škole ve svém volném čase, dokonce na akci, jejíž program je poslední 4 roky neměnný - prohlídka školy potmě, schovka, oblíbené sardinky a samozřejmě stezka odvahy. Jako každá tradice, i tato má svůj konec, letošní ročník byl poslední. Možnost přespat ve škole mají děti navštěvující školní družinu na Noci s Andersenem pořádané 1. odd. ŠD.

Výletníček Brno

V sobotu 16. listopadu jsme se vypravili s výletníčkem do moravské metropole Brna. První nás čekala prohlídka hradu Špilberku a jeho kasemat se zpívajícím průvodcem. Další zastávkou bylo Vida centrum. Tam právě probíhal „Bastlfest“ festival kutilství, který k interaktivním vědeckým exponátům ve Vidě přidal dílničky a workshopy, kde si mohly děti vyrábět a zkoušet nejen klasické kutilství – práci se dřevem, papírem, látkou, ale i moderní kutilství – robotiku, elektrotechniku, 3d tisk, létající modely a simulátory. I když jsme ve Vida centru vydrželi až do konce výletu, rozhodně žádný z nás si nestihl vyzkoušet vše, co vyzkoušet šlo. Výlet se vydařil, další bude již tradiční předvánoční – vánoční trhy a laser game.

Drakiáda ve školní družině

  V pátek 18.10. mělo 3.oddělení ŠD Drakiádu v zámeckém parku. Akce se velmi vydařila, protože nám přálo pěkné počasí. Děkuji  rodičům, kteří se ve velkém počtu zúčastnili a pomohli svým dětem zalétat si. D. Solařová, vedoucí ŠD. :lol: VÍCE INFORMACÍ →

Hádej, hádej, hadači

Odpoledne s hádankou

Dne 16. 10. se celá naše družina sešla v tělocvičně na hádankářskou soutěž. Děti vytvořily smíšená družstva ze všech tříd, prvňáčci ještě neumí všechna písmenka. Družstvo si zvolilo svého kapitána a soutěž mohla začít. Některé hádanky byly lehčí, některé těžší a některé tak těžké, že si s nimi neporadilo ani jedno družstvo. VÍCE INFORMACÍ →

Výletníček Starý a Nový Jičín

Dne 12. října jsme se v odpoledních hodinách vydali s Výletníčkem na další výlet, tentokrát do Starého a Nového Jičína. Zpět jsme se vrátili ale až druhý den, opět v odpoledních hodinách.

Na zřícenině hradu Starý Jičín jsme si opekli špekáčky, u ohně zazpívali písničky a poslechli si spoustu pověstí o tomto kdysi významném a majestátním hradu. Absolvovali jsme noční prohlídku a poté jsme spali v opravené strážní věži. Ráno hned po snídani jsme se vydali do Nového Jičína, do muzea generála Laudona a do expozice klobouků firmy Tonak, kde jsme si i jeden klobouček sami nazdobili. Výlet se vydařil, zúčastnilo se 27 účastníků.

VÍCE INFORMACÍ →

Výletníček Jánský Vrch

V sobotu 21. 9. 2019 jsme se vydali na první výlet v tomto školní roce. Jeli jsme na nejsevernější místo Moravy, do Javorníku, tam jsme navštívili zámek Jánský Vrch, blízkou vyhlídku Čertovy kazatelny a Tančírnu v račím údolí. Akce se zúčastnilo 27 účastníků. VÍCE INFORMACÍ →

Příměstský tábor srpen

Od pondělí 19. do pátku 23. srpna proběhl ve škole příměstský tábor, kterého se zúčastnilo 40 dětí nejen z naší školy. Program byl jako vždy nabitý výlety (Přílepy, Žopy, Cimburk, Buchlov, Rymice, Bystřice pod Hostýnem, Hostýn, Rusava, Dobrotice), ale došlo i na společné hry a vyrábění.

Majitelé zapomenutých věcí je naleznou v 2. odd. ŠD.: VÍCE INFORMACÍ →

Příměstský tábor červenec

Od pondělí 8. do pátku 12. července proběhl ve škole příměstský tábor, kterého se zúčastnilo přes 40 dětí nejen z naší školy. Program byl jako vždy nabitý výlety (Přílepy, Žopy, Bouzov, Javoříčské jeskyně, Stará Ves, Karlovice, Rajnochovice, Kelčský Javorník), ale došlo i na společné hry a vyrábění.

 

VÍCE INFORMACÍ →