zš holešov základní škola Holešov

Příměstský tábor v červenci

10. – 14.7. proběhl ve škole příměstský tábor pořádaný vychovateli ŠD. Tábora se zúčastnilo 31 dětí z naší školy a budoucích školáků.

VÍCE INFORMACÍ →

Závod v přírodě

Družinového závodu v přírodě 24. května se zúčastnilo přes 80 dětí. Závod v přírodě je soutěž, která prověří jak fyzickou zdatnost, tak i znalosti o přírodě. Fotogalerii naleznete >>zde<<

Výlet na filmový festival ve Zlíně

V neděli 28. 5. jsme se již tradičně vydali na filmový festival do Zlína. Výletu se zúčastnilo přes 50 účastníků.

VÍCE INFORMACÍ →

Výletníček Brdo

Dne 22. dubna jsme oslavili den Země vycházkou do přírody. S výletníčkem jsme jeli do Roštína, kde nás čekala dvě místa k navštívení – rozhledna Brdo a rozhledna Salaš. Počasí se na nás od rána škaredilo, ale nakonec zůstalo jen u toho mračení a pláštěnky jsme nemuseli vytáhnout ani jednou. Z Roštína jsme vyšli na Brdo, pokochali se jarní krajinou a poté jsme sešli přes nedokončenou dálnici na Salaš, kde je jedna z nejzajímavějších rozhleden v okolí. Celkem jsme ušli 13 kilometrů. I když nás díky počasí mnoho nejelo, výlet jsme si všichni užili a v květnu nás čeká tradiční výlet do Zlína, na dětský filmový festival.

Virtuální realita v programování

V letošním školním roce máme u nás na škole kroužek „Základy programování“. Děti se v kroužku hravou formou učí základní principy programovaní – jak fungují počítače, krokování, cykly, podmínky, funkce, proměnné … . Nepotřebují ani umět žádný programovací jazyk, stačí jim pouze logické myšlení.

Přestože jsou počítače určeny pro práci, tak si musí i děti v kroužku trochu odpočinout od neustálého řešení úkolů a hádanek. V zimě jsme měli velký turnaj ve hře Mario Kart a nyní na konci školního roku jsme měli možnost vyzkoušet si tak trochu jiný svět virtuální reality.

Talentmánie v družině

Koncem dubna se ve školní družině konalo finále soutěže TALENTMÁNIE. VÍCE INFORMACÍ →

Čtenářská soutěž v družině

Školní družina je pravidelným návštěvníkem holešovské knihovny. Čtenářské dovednosti a znalosti ověřujeme zábavnou soutěží, abychom motivovali děti ještě více ke čtení knih. V rámci hesla Březen- měsíc knihy jsme uspořádali celodružinovou čtenářskou soutěž. VÍCE INFORMACÍ →

Výletníček Brno

25. února jsme se s výletníčkem vydali do Brna. Tentokrát nás čekala 2 místa k navštívení : brněnská zoologická zahrada a technické muzeum.

VÍCE INFORMACÍ →

Karneval školní družiny

Na karnevale se vždy vyřádí nejen žáci, ale i dospělí organizátoři. Prohlédněte si album našeho únorového veselí:

Na fotografie přejdete kliknutím na úvodní foto.

Výletníček v zimě

Kroužek výletníček pokračoval i v zimě.

VÍCE INFORMACÍ →