zš holešov základní škola Holešov

Spaní ve škole

IMG_20181208_074829Z pátku 7. 12. na sobotu 8. 12. jsme s dětmi z 2. oddělení školní družiny a několika dalšími spali ve škole. Děti čekal již tradiční program – hry po noční škole, stezka odvahy a ranní hry po snídani. Jedinou novinkou bylo, že se nám letos poštěstilo najít volný termín a spát v hale.

Akce se zúčastnilo přes 50 dětí a starších pomocníků. Na snídani se spotřebovalo 50 koláčků, 3 vánočky, 2 bábovky, několik kusů jablek, 2 litry mléka a 10 litrů čaje. Na stezku odvahy padlo přes 20 svíček, více než 60 svítících tyčinek, 6 balíčků lentilek a 46 sladkých odměn pro absolventy.

 

Vánoční jarmark

DSC_0483Vánoční jarmark ve čtvrtek na Mikuláše se opravdu vydařil. Výrobky žáků byly ještě krásnější, než v minulém roce.

Spousta vánočních věnců, ozdob, svíček, andílků i dobrot na zakousnutí, až oči přecházely. Některé perníčky a jiné sladkosti napekly pečlivé maminky (a také krásně nazdobily!), některé pekli nebo vyráběli žáci sami. Odpoledne se potom postavili za svůj stůl s výrobky jednotlivých tříd a stali se z nich opravdoví prodavači. Jejich lákání mnohdy nešlo odolat, a tak si někteří dospělí odnášeli i 3 adventní věnce a spoustu dalších maličkostí, kterými podarují své známé, nebo si je koupili, aby podpořili smysl celé akce. Výtěžek věnujeme jako obvykle rodině těžce nemocné dívky.

V pátek dopoledne byl ve škole ještě větší rozruch – nastal totiž BLACK FRIDAY – výprodej zbylého zboží za snížené ceny. Celou akci provázel i prodej dětského punče a zpříjemnilo ji hudební vystoupení žáků 3. A, Moniky Ponížilové a Kláry Podolové. fotografie výrobků

 

Vítězství v okresním přeboru v šachu

vítězové v šachu5. prosince proběhla soutěž okresního přeboru v šachu. Naše družstvo si v kategorii žáků 1. – 5. ročníku vybojovalo 1. místo.

Žáci si hru procvičují v kroužku, který probíhá 2x týdně pod vedením pana Barančíka a pana Tomečka. Je vidět, že hra v šachy je baví a  osvojili si některé důmyslné tahy, čímž porazili své soupeře.

Hra v šachy vyžaduje logické myšlení, představivost a přemýšlení několika tahů dopředu. To všechno se snažíme v dětech rozvíjet, pokud k tomu mají chuť a nevadí jim chodit na kroužek i před vyučováním. Logická úvaha se jim potom hodí i v předmětu informatika, kde dosahují výborných výsledků.

Recitační soutěž na 1. stupni

V úterý 4. prosince proběhla na naší škole recitační soutěž žáků 1. stupně. Z každé třídy byli nominováni tři recitátoři, kteří úspěšně postoupili z třídních kol. Nejúspěšnější děti  budou v březnu reprezentovat 1. ZŠ Holešov v regionálním kole v TYMY s názvem Svátek poezie.

Recitátoři si s pomocí svých vyučujících připravili pěkné básničky, se kterými hájili barvy svých tříd a samozřejmě se také snažili  přesvědčit porotu, že právě oni recitují nejlépe. Umělecké výkony byly v některých kategoriích velmi vyrovnané a porota měla skutečně nelehkou práci. A jak nakonec všechno dopadlo?

VÍCE INFORMACÍ →

Čertovská diskotéka

Jako každým rokem s příchodem prosince, koná se ve školní družině „čertovská diskotéka“. Naši malou tělocvičnu zaplní spousta čertů andělů a někdy i mikuláš! Zatancují si spolu, pohrají pár her a na závěr vyhodnotí nejlepší převleky. Tak tomu bylo i letos, kdy se sešlo na 60 čertů a andělů a dokonce i jeden mikuláš.

Ocenění za dobrovolnou činnost pro mládež

V Baťově vile bylo v pondělí 3. 12. 2018 rozdáno 17 ocenění dobrovolným pracovníkům, kteří pracují s dětmi a mládeží v různých oblastech – sportu, hudbě, zájmových kroužcích apod. Byla mezi nimi i naše paní zástupkyně PaedDr. Jaroslava Dvořáková. Podrobnosti na stránkách Zlínského kraje

Adventní tvoření

P1150637…a nastal nám adventní čas

V nedě­li 2. prosince začínáme odpočítávat čas do vánočních svátků. Podle křesťanských zvyků nastává advent. Toto období se dělí do čtyř týdnů. Původně se jednotlivé týdny nazývaly – 4. týden do příchodu spasitele, 3. týden do příchodu spasitele atd. V moderní době ale dostaly názvy jiné – železná, bronzová, stříbrná a zlatá neděle. Pro připomenutí se v domě zapaluje svíčka na adventním věnci, celkem tedy čtyři. A proto byla poslední listopadová středa v našem keramickém kroužku ve znamení příprav na nadcházející advent.  V průběhu celého listopadu jsme si postupně vyráběli keramické ozdoby se symbolem Vánoc – zvonečky, kapry, podkovy, stromečky, hvězdičky, andělíčky a nemohli se dočkat až jimi nadekorujeme vše potřebné. Děvčátka ze zájmového útvaru si pozvala kamarády i sourozence a společnými silami se všichni pustili do výroby adventních věnců a svícínků. A abychom se na tu nadcházející předvánoční dobu náležitě naladili, tak jsme si přichystali dětský punč a jahodovou a jablečnou buchtu s jogurtem. Práce nám šla pěkně od ruky, takže si každé děťátko z našeho předadventního tvoření odneslo hezkou památku. Někteří zvolili přírodní materiál, jiní zase třpytivé výrazné ozdoby a byli tací, kteří experimentovali s úplně všemi materiály, které měli k dispozici. Nejdůležitější ale bylo, že jsme si společně strávený čas báječně užili a z tvoření měli radost.

VÍCE INFORMACÍ →

Vánoční jarmark

jarmark 18a

Poděkování

Poděkování