zš holešov základní škola Holešov

Lyžařský a snowboardový kurz 2019

Nejoblíbenější akcí na 2. stupni bývá „lyžáDSCN2256k“. A to se opět potvrdilo. Od 14. do 20. ledna jsme si my, sedmáci, užívali v lyžařském areálu U Sachovy studánky. Bydleli jsme v hotelu Labyrint, kde jsme po namáhavém výcviku doplňovali energii výborným jídlem.

Atmosféra v zasněžených Beskydech byla skvělá, všichni se navíc naučili lyžovat nebo jezdit na prkně a vyzkoušeli jsme si také slalom. :-) Zažili jsme spoustu zajímavých přednášek o historii, technice a výbavě lyžaře i snowboarďáka, o horské službě, ale i spoustu zábavných večerů s karaoke, karnevalem a diskotékou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Družinové pokusohraní

Všechny děti jsou přirozeně zvídavé, rády objevují, pozorují a zkouší, proto jsme pro ně připravili na pondělí 14. ledna další porci jednoduchých a zábavných pokusů. VÍCE INFORMACÍ →

Organizace výuky před pololetními prázdninami

oznámení

Jarní prázdniny na horách

Středisko volného času TYMY nabízí pobyt na Trojáku pro lyžaře i nelyžaře, děti i dospělé. Více v letáku – LETÁK ZDE

Přírodní vědy na naší škole

CKP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do projektu je zapojeno 42 škol z celé republiky, v každém kraji jsou 3. Naše škola je jednou z nich. Cílem je zatraktivnit přírodní vědy pro žáky ZŠ, konkrétně předměty: fyzika, chemie a biologie.

Co projekt naší škole přinese?

NOVÉ VYBAVENÍ ŠKOLY: měřící systémy PASCO (sady pomůcek na experimenty) notebooky a tablety.

Jak využijeme pomůcku ve výuce?

Žáci budou sami provádět experimenty jako: měření elektrického napětí, měření síly a pohybu, zkoumání magnetismu, mechanické kmitání a vlnění, analýzu chemických vlastností, měření pH, chemickou podstatu přírodních dějů, zákonitosti termodynamiky, zkoumání fotosyntézy– měření obsahu O2 a  CO2,  zkoumání skleníkového efektu, měření tlaku, teploty, demonstraci funkce plic a další.