zš holešov základní škola Holešov

Pozvánka na večírek

Vážení rodiče a přátelé školy,

podpořte nás svou účastí.

Finanční výtěžek z večírku bude použit ve prospěch žáků školy!

Fotoreportáž z dějepisné exkurze

Žáci 7. ročníku se vydali do archeoskanzenu v Modré a na Velehrad. VÍCE INFORMACÍ →

Žáci školy úspěšně reprezentovali na závodech v přespolním běhu.

V průběhu měsíce října se školní družstva zúčastnila závodů v přespolním běhu a dosáhla v nich cenných úspěchů.

Okresní kolo proběhlo 5.10., krajské kolo pak o týden později, 12.10., pokaždé v biatlonovém areálu v Bystřici pod Hostýnem.

VÍCE INFORMACÍ →

Schůzka pro rodiče žáků 9. ročníku

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 10. 11. 2016 se v atriu naší školy uskuteční informační schůzka pro rodiče žáků 9. ročníku.                              VÍCE INFORMACÍ →

Hasík pro 2. ročník

Tradiční preventivní program pro žáky 1. stupně základních škol probíhá i na naší škole. VÍCE INFORMACÍ →

Výletníček - Holešovská 50´

V sobotu 10.9. jsme se vydali již podruhé na akci holešovských turistů „Holešovská 50 – Rusavskými kotáry na kole i pěšky“.

vyletnicek09-16

VÍCE INFORMACÍ →

Koncert Pavla Šporcla na holešovském zámku

05[2]V pátek 23. září 2016 se naše třída i celý druhý stupeň zúčastnila koncertu českého houslového virtuóza Pavla Šporcla a klavíristy Karla Košárka.  Pavel Šporcl je významná umělecká osobnost, laureát mnoha předních houslových soutěží, dnes nejpopulárnější český umělec působící v oblasti vážné hudby.

Koncert zahájil sám umělec Pavel Šporcl a na uvítanou nám zahrál skladbu od Nicoly Paganiniho, jeho vzoru. Hrál na unikátních modrých houslích pro 21. století od nejlepšího současného houslaře Jana Špidlena. VÍCE INFORMACÍ →

Adaptační pobyt 6. tříd

Jako každý rok proběhla i letos na začátku září (7.-9. 9.) seznamovací akce pro nově vzniklé kolektivy  šestých tříd. Žáci strávili se svými třídními učiteli tři dny plné her, aktivit a turistiky v malebném prostředí sv. Hostýna, kde bylo dostatek prostoru vzájemně se poznat, navázat nová přátelství  a nastavit si pravidla spolupráce pro nadcházející čtyři roky. VÍCE INFORMACÍ →

Adaptační vycházky s prváky

Ve dnech 13. a 14. září se žáci obou prvních tříd postupně zúčastnili jednodenní adaptační vycházky. Zajímavý program sestavený z her a aktivit zaměřených na spolupráci a vztahy ve třídě pro děti připravili vychovatelé školní družiny. Prvňáčci zvládli plnit úkoly bez větších problémů, ukázali své nadšení ze hry, smysl pro spolupráci a kamarádství. K příjemné atmosféře přispělo i pěkné prostředí Amerického parku. Fotogalerii naleznete >>zde<<.

tabor07-16Tato akce je mimo jiné také hrazena z Fondu kultury, sportu a vzdělávání města Holešova – tzv. Akce  milion.

KNIHOVNA 2. stupně

V letošním školním roce nově nabízíme žákům možnost vypůjčit si knihy z naší knihovny, která se nachází v přízemí ve Školním klubu, vedle školního bufetu. V nabídce jsou také anglické časopisy BRIDGE a německé časopisy HURRA. Případné dotazy zodpoví učitelé českého jazyka.

Výpůjční doba: Pondělí 13. 20 – 14. 05 (7. vyučovací hodina)

                            Čtvrtek 12. 30 – 14. 05 (6. a 7. vyučovací hodina)

Půjčování knih se řídí Knihovním řádem:

VÍCE INFORMACÍ →