zš holešov základní škola Holešov

Výletníček Olomouc

V sobotu 15. 12. se konal poslední výletníček v tomto kalendářním roce, zavedl nás do Olomouce.

IMG_20181215_151634IMG_20181215_172418

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÍCE INFORMACÍ →

Matematika ?

  MATEMATIKA V BARVÁCH

Jako doprovázející pedagog jsem měl příležitost ve čtvrtek 13. prosince navštívit vernisáž „Matematika v barvách“ v holešovské knihovně. Předpokládal jsem, že se bude jednat o řadovou, svým způsobem nudnou výstavu, a zpětně musím přiznat, že můj předpoklad nebyl správný. VÍCE INFORMACÍ →

Mikuláš

    Mikulášská nadílka ve škole

Na konci prvního prosincového týdne procházel naší školou průvod v čele s vysokou postavou s dlouhými bílými vousy. Žáky a žákyně prvního stupně navštívil Mikuláš v doprovodu milých andělů a několika čertíků. V každé třídě andělé odměnili děti, které se dobře učí a nezlobí, a čerti si důrazně promluvili s neposluchy. Děti ale rychle pochopily, že Mikuláš a jeho doprovod přišli do jejich tříd především proto, aby je potěšili. Mikuláše a laskavé anděly za to obdarovaly básničkami, písničkami a říkankami. VÍCE INFORMACÍ →

Naše nové hřiště!

Nadace ČEZ prostřednictvím grantového programu Oranžové hřiště přispívá obcím na výstavbu a rekonstrukci venkovních hřišť. Město Holešov si v letošním roce takovou žádost podalo a po získání souhlasu padla volba na opravu našeho hřiště u 1. ZŠ Holešov. Díky tomu budou naši žáci sportovat na krásném novém povrchu. Hřiště bude odpoledne přístupné i veřejnosti. Moc děkujeme :-D

Jééé, už sněží!

sněžítko5

Lidé v Evropě slaví Vánoce různými způsoby

První prosincový pátek se v holešovském volnočasovém středisku uskutečnila zajímavá akce pro žáky pod názvem Vánoce v Evropě. A naše 4. C byla u toho. Tuto akci připravili pracovníci TYMY společně se zlínským Eurocentrem. VÍCE INFORMACÍ →

Spaní ve škole

IMG_20181208_074829Z pátku 7. 12. na sobotu 8. 12. jsme s dětmi z 2. oddělení školní družiny a několika dalšími spali ve škole. Děti čekal již tradiční program – hry po noční škole, stezka odvahy a ranní hry po snídani. Jedinou novinkou bylo, že se nám letos poštěstilo najít volný termín a spát v hale.

Akce se zúčastnilo přes 50 dětí a starších pomocníků. Na snídani se spotřebovalo 50 koláčků, 3 vánočky, 2 bábovky, několik kusů jablek, 2 litry mléka a 10 litrů čaje. Na stezku odvahy padlo přes 20 svíček, více než 60 svítících tyčinek, 6 balíčků lentilek a 46 sladkých odměn pro absolventy.

 

Vánoční jarmark

DSC_0483Vánoční jarmark ve čtvrtek na Mikuláše se opravdu vydařil. Výrobky žáků byly ještě krásnější, než v minulém roce.

Spousta vánočních věnců, ozdob, svíček, andílků i dobrot na zakousnutí, až oči přecházely. Některé perníčky a jiné sladkosti napekly pečlivé maminky (a také krásně nazdobily!), některé pekli nebo vyráběli žáci sami. Odpoledne se potom postavili za svůj stůl s výrobky jednotlivých tříd a stali se z nich opravdoví prodavači. Jejich lákání mnohdy nešlo odolat, a tak si někteří dospělí odnášeli i 3 adventní věnce a spoustu dalších maličkostí, kterými podarují své známé, nebo si je koupili, aby podpořili smysl celé akce. Výtěžek věnujeme jako obvykle rodině těžce nemocné dívky.

V pátek dopoledne byl ve škole ještě větší rozruch – nastal totiž BLACK FRIDAY – výprodej zbylého zboží za snížené ceny. Celou akci provázel i prodej dětského punče a zpříjemnilo ji hudební vystoupení žáků 3. A, Moniky Ponížilové a Kláry Podolové. fotografie výrobků

 

Vítězství v okresním přeboru v šachu

vítězové v šachu5. prosince proběhla soutěž okresního přeboru v šachu. Naše družstvo si v kategorii žáků 1. – 5. ročníku vybojovalo 1. místo.

Žáci si hru procvičují v kroužku, který probíhá 2x týdně pod vedením pana Barančíka a pana Tomečka. Je vidět, že hra v šachy je baví a  osvojili si některé důmyslné tahy, čímž porazili své soupeře.

Hra v šachy vyžaduje logické myšlení, představivost a přemýšlení několika tahů dopředu. To všechno se snažíme v dětech rozvíjet, pokud k tomu mají chuť a nevadí jim chodit na kroužek i před vyučováním. Logická úvaha se jim potom hodí i v předmětu informatika, kde dosahují výborných výsledků.

Recitační soutěž na 1. stupni

V úterý 4. prosince proběhla na naší škole recitační soutěž žáků 1. stupně. Z každé třídy byli nominováni tři recitátoři, kteří úspěšně postoupili z třídních kol. Nejúspěšnější děti  budou v březnu reprezentovat 1. ZŠ Holešov v regionálním kole v TYMY s názvem Svátek poezie.

Recitátoři si s pomocí svých vyučujících připravili pěkné básničky, se kterými hájili barvy svých tříd a samozřejmě se také snažili  přesvědčit porotu, že právě oni recitují nejlépe. Umělecké výkony byly v některých kategoriích velmi vyrovnané a porota měla skutečně nelehkou práci. A jak nakonec všechno dopadlo?

VÍCE INFORMACÍ →