zš holešov základní škola Holešov

Kyberšikana a jak se s ní poprat

Přestože je internet médium usnadňující získávání velkého množství užitečných informací zajišťující rychlou a spolehlivou komunikaci s celým světem, který nám díky němu „leží na dlani“, má svá úskalí, své šedé zóny. Vulgarismy, výhrůžky, zasílání urážlivých a zastrašujících zpráv – to vše charakterizuje nebezpečně sílící jev mezi dětmi a mládeží zvaný kyberšikana. Kyberšikana je především psychické násilí páchané prostřednictvím internetu a mobilních telefonů. Proti kyberšikaně u dětí je podle expertů třeba bojovat hlavně ve škole. VÍCE INFORMACÍ →

Sběr

sběr 11_2018

Úspěšná logická olympiáda!

Krajského kola logické olympiády se zúčastnilo ve Zlíně celkem 52 semifinalistů z předchozích kol. Náš žák Matěj Pumprla z 8. C získal krásné 7. místo. Děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme :lol:

Výuka v duchu haloweenu se dětem líbila

Chlapci a děvčata zažili neobvyklý školní den. První listopadové úterý se sešli ráno v maskách. Členové žákovské samosprávy totiž vyhlásili na tento den akci – Halloween. VÍCE INFORMACÍ →

Preventivní besedy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA „Kdo z vás hraje nějakou počítačovou hru na internetu?“, začal lektor přednášku, jíž se zúčastnili žáci čtvrtého ročníku zaměřenou na téma Kamarádi online. Většina žáků se přihlásila, bylo tedy jasné, že preventivní program s tematikou bezpečnosti na internetu je mířen na tu pravou cílovou skupinu. Přednášející Ludvík Hanák začínající uživatele internetu začal postupně seznamovat s možnými riziky, která na ně ve světě velkých lákadel a zdánlivě neomezených možností číhají. Zazněly dnes velmi aktuální pojmy jako kyberšikana a kybergrooming.   VÍCE INFORMACÍ →

Florbalové úspěchy

Ve čtvrtek 8.11. 2018 se naši starší žáci zúčastnili okrskového kola ve florbalu na 3. Základní škole v Holešově.

V silné konkurenci družstev obsadili naši kluci nádherné 1. místo a tím si vybojovali postup do okresního finále, které se uskuteční 29.11. 2018 opět na 3. Základní škole.

Velkou pochvalu si zaslouží tito žáci: Lukáš Kubíček, Daniel Chlup, Ondřej Person, Petr Zámorský, David Kryštof,  David Kuba,  Josef Ševeček, David Janál, Antonín Sedláček, Václav Bouška a Jiří Štopl.

Kluci II.stupeň

Ve středu 7.11.2018 se naši mladší žáci zúčastnili okrskového kola ve florbalu na 3. základní škole v Holešově. V silné konkurenci, po bezchybném výkonu a bez jediné prohry obsadili naši kluci nádherné 1. místo. Tím si vybojovali postup do okresního finále, které se uskuteční za 14 dní opět na 3. základní škole v Holešově.

Držíme našim klukům palce a věříme, že budou i nadále vzorně reprezentovat naši školu.

Velkou pochvalu si zaslouží tito žáci:

Adam Závrbský, David Cholasta, Patrik Nekarda, Martin Mareček, Jiří Dobiáš, Jan Mikulík, Štěpán Baloun, Dudek Michael, František Doležel, Filip Vajda, Lukáš Roubalík a Matěj Tkadlec IMG_0691

 

PODZIMNÍ VEČÍREK

Bez názvu

Výletníček Záhlinice

V sobotu 3. listopadu jsme se vydali na výlet ze Záhlinic do Kroměříže. Opět jsme šli za zvířátky, tentokráte pozorovat k rybníkům vodní ptactvo a muflony a do psího útulku.

utulek

VÍCE INFORMACÍ →

Pěvecká soutěž Kostelecký slavíček 2018

Jako každým rokem i letos se naše škola zúčastnila 26. října  pěvecké soutěže Kostelecký slavíček. Konkurence byla letos velká, ale naši malí zpěváčci se, pod vedením pana učitele Pavla Březiny, dokázali prosadit. Druhou cenu získal žák  5.C Jakub Hofman a první krásnou cenu získala za velkého aplausu žákyně 6.C  Sofie Červenková. Dětem gratulujeme !!!

 

Čtvrťáci a páťáci se vydali po stopách historie

V rámci letošních oslav 100. výročí založení samostatného Československa jsme na naší škole pro žáky uspořádali několik aktivit a projektů.

VÍCE INFORMACÍ →