zš holešov základní škola Holešov

Vyhlášení literární soutěže Utíkej! Rychle utíkej

V pátek 11. 12. se událo slavnostní vyhlášení literárních cen „Utíkej! Rychle utíkej.“ A já, věrný reportér naší školní redakce Jednička, jsem tam nemohla chybět. Ale popravdě jsem si tam jela převzít cenu.

Do Luhačovic je to z Holešova asi hodina cesty v mírném provozu (ovšem, to bychom nesměli minout obec Zádveřice a taky by nesměl být pátek a s ním zacpané cesty). Ale i tak jsme to do začátku akce stihli.

Vyhlášení se měli zúčastnit spisovatelé Jiří Žáček (známý básník) a Jan Cimický (psychiatr a prozaik). Bohužel, Žáček chyběl, zato pan Cimický měl dlouhou a povzbuzující řeč.

Na celém vyhlášení jsem byla z 1. ZŠ Holešov jediná, a to je taky jeden z důvodů, proč mám odtud tak málo fotek (mohl za to taky můj zmatený fotograf). Celé vyhlášené trvalo asi hodinu a kromě prvních třech míst se udělovaly ceny za účast, zvláštní ocenění a čestná uznání.

 Tématem soutěže bylo již třetím rokem „Utíkej! Rychle utíkej“. Moje povídka Utíkej a přežij asi zaujala natolik, že mi vysloužila Zvláštní ocenění, což znamenalo převzít diplom, dvě knížky a upomínkové keramické „něco“.

A co bylo na celé téhle páteční akci to nejlepší? Vyhlášení? Ceny? Hosté? Ne! Nejlepší byla pizza zaplacená mým fotografem a řidičem v jedné osobě J.

 

Barbora Lipnerová, 8. A