zš holešov základní škola Holešov

Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz

V týdnu od 11. do 16. ledna 2016 jsme se jako žáci sedmého ročníku zúčastnili lyžařského kurzu na Horní Bečvě v Beskydech ve SKI areálu U Sachovy studánky. Měli jsme možnost naučit se lyžovat nebo jezdit na snowboardu. V pondělí byl sraz před školou v osm hodin, kde už na nás čekali naši učitelé, aby nás rozdělili do autobusů. O půl deváté jsme odjížděli, mávali rodičům a doufali, že tam bude více sněhu než v Holešově.IMG_20160115_101609

     Když jsme přijeli k hotelu Labyrint, rozdali nám klíče, ať se ubytujeme a vybalíme. Pokoje byly pěkné a útulné. Každý den jsme měli snídani, oběd a večeři. Jídlo bylo výborné, vždycky jsme si mohli vybrat, co chceme jíst a na co máme chuť.  Na snídaně, obědy i večeře jsme chodili rozděleni na holky a kluky.

     Hned první den po obědě jsme se chystali na sjezdovku. Sněhu více než v Holešově nebylo, ale na sjezdovce byl naštěstí technický sníh. Naši učitelé v roli instruktorů nás začali rozdělovat do skupin lyžařů a snowboardistů. Lyžaře do čtyř skupin a snowboardisty do dvou. Lyžaře vedly paní učitelky Pavla Obdržálková, Edda Smiřická, Jitka Gregušová a Šárka Grešová a snowboardisty pan učitel Radek Štěpán a paní učitelka Lenka Háblová. Hlavním vedoucím kurzu byl pan zástupce Petr Oral.

     Ráno nás určená služba budila v sedm hodin. Při snídani jsme dostávali informace, jak bude probíhat celý den. Poté jsme se převlékli do lyžařského oblečení, sešli se před hotelem a hurá na sjezdovku! Tam jsme se přezuli, šli ke svému instruktorovi a výuka mohla začít. Po obědě byl odpolední klid, čas na osprchování, odpočinek a třeba i návštěvy na pokojích. V podvečer se konaly různé přednášky o výzbroji a výstroji potřebné k lyžování a snowboardingu, o historii lyžování, o lyžování tělesně postižených, o horské službě a o našich českých reprezentantech.

     Zábavu a různé hry měla na starost paní učitelka Jana Polaštíková. Hry jsme chodili hrát do společenské místnosti, tam také proběhla soutěž v karaoke a karneval. Po večerním programu jsme šli na pokoj a chystali se na večerku, která byla v deset hodin. Ještě než jsme usnuli, tak nám paní učitelky posbíraly mobily, abychom nehráli hry, nedělali nepořádek a odpočinuli si.Na konci lyžařského kurzu jsme měli diskotéku v hotelovém baru. Někteří žáci vyzvali k tanci i učitele. Atmosféra byla výborná. Zatančili jsme si, zasmáli se a o půl jedné ráno jsme šli spát. Druhý den jsme se nasnídali, sbalili své věci a uklidili pokoje.

     Přes noc napadlo hodně sněhu, takže bylo obtížné dostat naše kufry dolů k autobusu. Šli jsme za sebou po vyšlapané cestičce. Ještě jsme si museli dojít pro lyže a snowboardy nahoru k vleku, kde jsme je měli schované. Ty jsme naložili dozadu do autobusu na pětisedadlo a vyrazili jsme domů. Lyžák byl pro všechny super zážitek a budeme na něho dlouho vzpomínat.

Alena Merhautová, 7. C

IMG_20160114_123516

IMG_20160115_102405

IMG-20160116-WA0010

IMG-20160116-WA0012 (2)

IMG_20160115_101900