zš holešov základní škola Holešov

NEKROLOG: Dawid Bowie a Alan Rickman

Rok 2016 sotva začal a světem už otřásly dvě smutné zprávy. Dvě úmrtí dvou úžasných lidí. V lednu nás opustil zpěvák David Bowie a nedlouho po něm i herec Alan Rickman.

 

David Bowie (8.1.1947 – 10.1.2016)

Většině možná tohle jméno nic říkat nebude, ale David Bowie byl jedním z nejvýznamějších britských zpěváků a skladatelů. Byl považován za průkopníka nových hudebních trendů. Svou kariéru začal už kolem roku 1962 a vytrvale skládal a hrál až do své smrti.

Jeho poslední píseň Lazarus jakoby ohlašovala jeho blíží se smrt. Zemřel přibližně tři dny po zveřejnění songu na YouTube. David Bowie zemřel po velmi dlouhém boji s rakovinou jater, se kterou se trápil 18 měsíců.

David Bowie

 

Alan Rickman (21.2.1946 – 14.1.2016)

Alan Rickman byl vážně nezapomenutelný člověk, který se do paměti diváků zapsal hlavně svou rolí profesora Severuse Snapea ve filmovém Harry Potterovi. Kromě Bradavického profesora kouzel si také zahrál ve filmech jako například Smrtonosná past, Rasputin, Robin Hood, Láska nebeská, Dogma a spostu dalších.

Rickman byl herec velmi oblíbený a kromě cen se hodněkrát umístil i v hereckých anketách. V českém znění ho téměř vždy perfektně daboval Aleš Procházka, kterého prý jeho smrt také zasáhla.

Alan Rickman zemřel na rakovinu ve svých 69 letech, ale určitě nebude tak snadno zapomenut.

Barbora Lipnerová, 8. A

Alan Rickman [622256]