zš holešov základní škola Holešov

Výlet do Vida parku v Brně

hhO jarních prázdninách jsme s babičkou, dědou a mojí malou sestřičkou vyrazili do Brna. Jeli jsme se podívat do Vida parku. Po zaplacení vstupenek se nabízí široká škála možností, kam se jít podívat. Já jsem se například šel podívat na to, jak fungují zdymadla. Je tu zajímavá kruhová místnost, která se po zmáčknutí tlačítka začne točit, a vy se musíte trefit míčem do koše, který je umístěný uprostřed místnosti.

V celém parku je přibližně 35 různých atrakcí, z nichž dvě musí obsluhovat zaměstnanci Vida parku, abyste si je mohli vyzkoušet.  Jedna z těchto atrakcí je kolo na laně a ta druhá výcvikový trenažér pro kosmonauty. Trenažér pro kosmonauty bych doporučil odvážným dětem, u některých může vyvolat nevolnost nebo motání hlavy.

 Mezi ostatními atrakcemi najdete např. moderování zpráv o počasí (můžete si vyzkoušet moderovat vlastní zprávy o počasí), obřího ježka v kleci, dozvíte se, jak funguje převodovka nebo zámek, elektrický obvod a pumpování krve do těla, jak funguje princip potopení ponorky, dynamika různých tvarů (trojúhelníku, čtverce) nebo jak vypadá práce pokladního.

 Je tu i malý sál, ve kterém se dvakrát až třikrát denně konají pokusy. V druhém patře je rychlé občerstvení a automaty na kávu, horkou čokoládu atd. U pokladen si můžete zakoupit různé stavebnice pro hravé děti. Myslím si, že tento park je vhodný 3-80 let, proto neváhejte, vezměte rodinu a hurá na výlet!

Jan Maceška 6.C