zš holešov základní škola Holešov

Výletníček Ledová Praha

V pátek 2.2. jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili z Hulína na náš (zatím) nejdelší výlet – do Prahy.

Do Prahy jsme se vydali na akci „Ledová Praha“, které je určena pro dětské kolektivy z celé ČR, kde za mírný poplatek získají kartičky na MHD a spoustu slev na vstupy do památek a muzeí.

Přijeli jsme vlakem v pátek ráno a vydali se rovnou ubytovat do ZŠ Chodov. Po ubytování jsme nemarnili čas a vydali se do centra za prvními památkami. Jako první nás čekalo to největší muzeum – Národní muzeum, po Václavském náměstí jsme sešli až k muzeu kostek – největšímu muzeu lega a přes sochu Franze Kafky, kolem Národního divadla, přes Betlémskou kapli až na Staroměstské náměstí. Odtud do muzea Karlova mostu a přes Karlův most a Malostranské náměstí do muzea alchymistů na zajímavou prohlídku dílny Edwarda Kellyho. Zpět na metro jsme ještě stihli projít malebnou Nerudovou ulicí.

V sobotu jsme po snídani vyrazili tam, kde jsme předchozí večer skončili. Navštívili jsme Kostel Panny Marie Vítězné, kde jsme se podívali na světoznámé Pražské Jezulátko a tajemný mnich nás obdaroval krásnými vyřezávanými želvami. Přešli jsme kousek k lanovce na Petřín a vyjeli nahoru. Z Petřína jsme pěšky šli na Pražský hrad. Cestou jsme ještě navštívili úžasnou knihovnu Strahovského kláštera. Po prohlídce Pražského hradu a jeho některých součástí jsme spěchali na oběd a z oběda až na letiště Václava Havla, kde nás čekala exkurze. Zblízka od odletové dráhy jsme dokonce viděli odlet největšího dopravního letadla světa – Airbusu A380. Po letišti nás čekala už jen jediná věc – návštěva největší hračkárny v Česku – Hamleys. Projeli jsme se na benátském kolotoči, bloudili po zrcadlovém bludišti, kdo chtěl, zkusil si i další atrakce, které tam nabízí, a jak se o této hračkárně říká, nikdo neodešel s prázdnou.

V neděli ráno už jsme byli tak unaveni, že jsme se jen trochu prošli po centru Prahy a symbolicky se tak s ní rozloučili.

Povedlo se nám obejít většinu památek a atrakcí, co jsme měli v plánu. Praha nabízí obrovské množství míst, kde je co vidět, nebo co zažít, a proto věříme, že za rok se podíváme do Prahy znovu a uvidíme ještě více!

fotogalerie