zš holešov základní škola Holešov

V měsíci dubnu proběhlo několik soutěží s biologickou a zahrádkářskou tematikou, ve kterých naši žáci slavili úspěchy!!!12. dubna a 23. dubna 2018 proběhla ve Zdounkách okresní kola biologické olympiády pro mladší a starší žáky. V mladší kategorii vybojoval nádherné 1. místo Ondřej Ambróš ze třídy 7. C, a zajistil si tak postup do krajského kola! Mezi staršími žáky obsadil Thomas Macura ze třídy 8. C pěkné 5. místo, což rovněž zaslouží uznání.

20. dubna 2018 se uskutečnilo na zámku v Holešově okresní kolo vědomostní soutěže Mladý zahrádkář, ve které naši žáci opět zabodovali. Mezi mladšími žáky uspěla Susan Macurová ze 6. C, která získala 1. místo, na 2. místě se umístila Lucie Folknerová rovněž ze 6. C a pochvalu zaslouží i Markéta Smažilová ze 6. B za pěkné 4. místo. Ve starší kategorii opět zabodoval Ondřej Ambróš ze 7. C, neboť i v této soutěži vybojoval skvělé 1. místo! Oba vítězové budou naši školu reprezentovat v celostátním kole v Šumperku (soutěž z pohledu dětí viz níže).

A do třetice všeho dobrého! 27. dubna 2018 se v Kroměříži uskutečnilo okresní kolo floristické soutěže. I zde patřilo 1. místo naší žákyni. Soutěž vyhrála Magdaléna Rožnovská ze třídy 9. A, čímž si zajistila postup do dalšího kola v Prostějově.  Krásná umístění zaznamenala i děvčata Veronika Rožnovská z 9. A (3. místo) a Lucie Folknerová ze 6. C (4. místo).

Máme radost, že se našim žákům na soutěžích tak daří, a těm, co nás budou reprezentovat v dalších kolech, držíme palce a přejeme co nejlepší výsledky!

3  23  24

26  30