zš holešov základní škola Holešov

Na předposlední pátek v červnu jsme opět naplánovali na 1. Základní škole Holešov Den prázdných tříd. Jde o aktivitu, kdy se mají žáci celý den učit v přírodě případně na hřišti, prostě někde mimo běžné školní třídy.

Stejně jako loni jsme požádali Středisko volního času TyMy, aby pro nás připravilo celodenní program v přírodě. Žáci 1. stupně se tedy vypravili do Amerického parku, kde se třídy střídaly na devíti stanovištích. Na některých žáci opakovali první pomoc, zkoušeli slackline – což je chození a udržování rovnováhy na napnutém pružném laně, seznámili se s prací policie a základy obrany. Ve společném rytmu bubnovali na africké bubny, vytvářeli mýdlové velebubliny nebo tančili moderní tance. Zabavilo je i skládání papírových vlaštovek nebo plnění úkolů ukrytých na stromech v parku. Prostě celý 1. stupeň si užil zajímavou, pestrou a zábavnou výuku.

Starší žáci však nezůstali o nic pozadu. Někteří se vypravili pěšky do okolních obcí (Rymice, Dobrotice), jiní vyrazili trochu dále vlakem, aby se včas stihli vrátit na konec výuky ke škole. Jejich trasy mířily například k Záhlinickým rybníkům nebo do Hlinska pod Hostýnem. Po cestě si opakovali určování rostlin nebo pozorování okolní přírody.

Celý den se vydařil i díky moudřejšímu počasí, které bylo příjemné právě tak pro vycházku a hry v přírodě. U konceptu prázdných tříd chceme zůstat i v dalších letech a věříme, že to výuku na naší škole udělá zase o něco atraktivnější.

FOTOGRAFIE ZDE