zš holešov základní škola Holešov

Mimořádný sportovní úspěch žáků

V úterý 19. února se našim mladým sportovcům povedl opravdu husarský kousek. Sedm žáků 5. ročníků (Matěj Tkadlec, Lukáš Tureček, Kristýna Remešová, Judita Šlúchová, Barbora Fuksová, Tomáš Podlas, Lukáš Gabrhel) se zúčastnilo krajského kola v přehazované, které se konalo v Kroměříži. Sportovních soutěží, kterých se žáci základních škol účastní, je však celá řada, tak čím byla zrovna tato sportovní událost pro nás významná? 

V prosinci minulého roku jsme vyrazili dobývat postup do krajského kola v přehazované. Se stejným záměrem však dorazilo dalších 7 družstev z různých koutů kroměřížského okresu. Základní škola Zámoraví z Kroměříže však v tomto okresním kole potvrdila roli favorita a v dramatickém finále porazila naše družstvo 15:7, 15:17. Byť finálové utkání skončilo 1:1, rozhodlo lepší vzájemné skóre soupeře, který se tak mohl těšit z postupu do krajského kola. Zklamání našich borců bylo veliké a prohra bolestná, vždyť celým postupovým pavoukem prošli bez zaváhání. Z pozice pedagoga a trenéra jsem byl však s výkony svých svěřenců spokojen, neboť jejich hra nepostrádala myšlenku, výkonnostně se jejich herní projev zlepšoval a ani nepříznivé okamžiky nezlomily týmového ducha. Vítězi jsme už tedy jen mohli popřát šťastnou cestu krajským kolem. Shodou náhod nám však pořadatel krajského kola udělil na poslední chvíli divokou kartu, neboť ze zlínského okresu neprošlo žádné družstvo kvalifikací. Před námi se tak naprosto nečekaně objevila možnost odvety. Ovšem bez fyzické, technické i taktické přípravy na krajské kolo. Rozhodnutí však muselo přijít ze dne na den, ale bylo jasné, že nabídnutou možnost musíme využít. Krajské kolo jakoby kopírovalo kolo okresní. Drtili jsme soupeře, a tak už po prvním zápase bylo zřejmé, kdo v boji o první místo a o postup do celorepublikového kola zůstane. Následující chvíle přinesly nádherný sportovní zážitek. Naši hráči se nenechali zaskočit opět výborně připraveným družstvem základní školy Zámoraví. Poctivou, cílevědomou a bezchybnou kolektivní hrou jsme ukrajovali soupeřovo sebevědomí a ani jejich neuvěřitelné nasazení už nemohlo zvrátit výsledek 15:7 a 13:15. Tentokrát tak vítězný pohár zvedlo nad hlavy družstvo 1. ZŠ Holešov a získalo tak jízdenku do Liberce, kde bude ve dnech 27. – 28. března reprezentovat  náš kraj, město i školu. Našim mladým sportovcům budeme držet palce.P1000825