zš holešov základní škola Holešov

Mladí zahrádkáři nám dělají radost

Poslední dubnový pátek proběhlo na holešovském zámku okresní kolo soutěže pro mladé zahrádkáře. Zahrádkářskou soutěž má pod patronátem paní Vlasta Čablová  - předsedkyně ZO ČZS. Na 1. Základní škole vede zahrádkářský kroužek Hana Skýpalová, která děti vždy precizně na tuto soutěž připraví. V letošním roce se devět žáků pod dohledem paní učitelky Skýpalové vypravilo na zámek prověřit své přírodovědné znalosti v testu i poznávání rostlin. Do mladší kategorie spadá 4. – 6. a do starší 7. – 9. ročník. Naši žáci suverénně opanovali obě dvě kategorie. V mladších žácích zvítězila čtvrťačka Anna Trhlíková a starší kategorii s dvacetibodovým náskokem před druhým místem vyhrál Ondřej Ambróš z 8.C.

Všem dětem děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a Aničce a Ondrovi budeme držet pěsti v republikovém kole, které proběhne třetí červnový víkend v Praze.