zš holešov základní škola Holešov

Matematika, fyzika a chemie hrály prim čtyři zářijové dny na hotelu Pod Šaumburkem v Podhradní Lhotě. Třídy 8.C a 9.C vyrazily na oblíbené matematické soustředění. Tam si kromě učení, řešení rébusů, laborování, logického uvažování a soutěžení děti vždycky užijí i spoustu zábavy a sportování. Nechybí ani aktivity zaměřené na stmelování kolektivu. Výsledky celého soustředění se děvčata a chlapci dozvěděli až poslední den. Soutěžní klání bylo jak pro osmáky, tak pro deváťáky napínavé do samého konce a o vítězích nakonec rozhodla až poslední aktivita, která zamíchala pořadím.

Soustředění stejně jako každý rok procvičilo mozek nás všech při logických hrách a nohy při náročném výšlapu na Kelčský Javorník. Jsou akce, které mají smysl a tato je bezesporu jednou z nich. Je potřeba nadané děti neustále stimulovat a vést k touze po vědění.

Soustředění matematických tříd roku 2019 je zdárně za námi a my – pedagogové – už nyní spřádáme plány a přemýšlíme, jak obohatíme program  a hlavně čím překvapíme naše „matematiky“ příští rok.