Během měsíce září jsme se my, žáci 6. A, 6. B a 6. D, zúčastnili adaptačního kurzu.  S novými spolužáky a učiteli jsme strávili tři dny v rekreačním areálu Pod Šaumburkem v krásném prostředí Hostýnských vrchů.

Po příjezdu jsme se rozdělili do pokojů a pak už hurá do lesa a na hřiště za zážitky. Hráli jsme různé hry. Vytvářeli jsme obličej paní třídní učitelky z přírodnin, hledali a snažili se zapamatovat krkolomné básničky, a to nám šlo výborně. Za pomoci kamarádů jsme zdolávali lanové dráhy a hráli spoustu míčových her.

Počasí nám přálo i následující den, a tak k rozhledně na Kelčský Javorník někteří z nás přímo vyběhli. Našli se i tací, kteří na 35 m vysokou rozhlednu vystoupali dvakrát. Výhledem jsme byli nadšeni.  Co pro nás bylo nové a zajímavé? Psaní dopisu sami sobě do deváté třídy. Paní učitelky třídní je pak pečlivě uschovaly. A za čtyři roky nás každého dopis jistě mile potěší.

Třetí den se nesl v duchu bilancování a vzpomínek. To už jsme se všichni znali a povídali si o tom, jak jsme si náš adaptační kurz společně užili.

Za nás šesťáky: „Bylo to super a moc se nám tam líbilo.“

Žáci šestého ročníku

Nahoru ↑