CM Bukovinka ve spolupráci se Základní uměleckou školou v Bystřici pod Hostýnem uspořádala v sobotu 28. ledna 2023 pěveckou soutěž s názvem Hostýnská píšťalička. Děti  ve věku od 7 do 15 let soutěžily ve zpěvu  lidových písní  z Valašska.

V první kategorii, která byla pro děti do 9 let, naši školu skvěle reprezentovala Barbora Nevřalová ze třídy 3.A. Za svůj zpěv dvou valašských lidových písní si odnesla první místo a postoupila do regionálního kola Zpěváček Valašska ve Vsetíně. Soutěžící ve druhé věkové kategorii zpívali jednu ze dvou písní s doprovodem cimbálové muziky Bukovinka. Pro každého zpěváka to byla zajímavá zkušenost. V této nejvíce obsazené kategorii, určené dětem od 10 do 15 let,  vystupovala  ze třídy 3.A Klára Darebníčková, která  získala třetí místo.  Ze třídy 7. C  naši školu, také  ve  druhé kategorii,  reprezentovala  Ludmila Karhanová  a  ze třídy 8.C  předvedla v této kategorii vynikající  výkon Tereza Mirynská. Obě děvčata  byla porotou oceněna prvním místem s postupem do dalšího kola ve Vsetíně.

Všem zúčastněným děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy, kdy svým pěkným vystoupením přispěly v Bystřici k příjemnému sobotnímu odpoledni.  Postupujícím přejeme v regionálním kole ve Vsetíně hodně úspěchů.

Nahoru ↑