Hledají se odvážní žáci čtvrtých a pátých tříd, kteří se nebojí žádného nebezpečí. Do města Zlína vtrhla banda drzých pirátek, okradly již osm přímořských států o jejich nejcennější předměty a nyní se pokouší o krádež Baťových bot, aby následně mohly vydrancovat celou Českou republiku. Jediní, kteří je dokáží zastavit, jste vy. Je zapotřebí vyřešit jejich záludné matematické příklady a ukrást jim drahocenný poklad. Dokážete to? Taková byla upoutávka na akční matematickou soutěž, kterou uspořádala Fakulta aplikované informatiky společně s Fakultou humanitních studií.

Soutěže s názvem „Mise 45“ podporující matematickou gramotnost se naše škola zúčastnila vůbec poprvé. Do Zlína se rozjeli naši nejšikovnější počtáři ze čtvrtého a pátého ročníku. Celkem se sešlo 31 pětičlenných hlídek z celého Zlínského kraje, které plnily úkoly na 8 stanovištích. Jednalo se o různé matematické rébusy. Na závěr měly týmy vyluštit tajnou šifru. Byla to velmi dobrá zkušenost a už nyní se těšíme na příští ročník. Soutěž ukázala, jak je dobré umět spolupracovat, pracovat jako jeden tým, radit si navzájem a podílet se společně na úkolu.

Naši páťáci se umístili na skvělém 4. místě a čtvrťáci skončili v lepší polovině startovního pole. Všem dětem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a zároveň jim přejeme, ať je radost z řešení zajímavých matematických úloh neopouští!

Barbora Winklerová

Nahoru ↑