Aktuální celospolečenská situace zkomplikovala průběh plánování a zveřejnění novinky na 1. ZŠ Holešov – otevření sportovní třídy se zaměřením na atletiku, přesto se nakonec podařilo toto připravit a pro školní rok 2020/2021 bude tato třída (6. ročník) otevřena.

Ve středu 10.6.2020, od 14 hod, proběhnou na holešovském atletickém stadionu talentové zkoušky do této třídy. (V případě nepříznivého počasí proběhnou ve stejném termínu ve sportovní hale 1. ZŠ.)

Disciplíny talentové zkoušky:

1) běh na 60 metrů

2) běh na 600 metrů (dívky), běh na 800 metrů (hoši)

3) hod kriketovým míčkem

4) skok daleký

5) odrazy přes švihadlo (1 min)

6) slalomový dribling s míčem

7) základní gymnastické dovednosti (kotoul vpřed a vzad, “hvězda”, stojka – s dopomocí)

Cílem talentové zkoušky je prověřit úroveň základních pohybových dovedností a návyků zájemců.

Pro sportovní třídy (dosud bez zaměření) jsou každoročně organizována sportovní soustředění (cyklistika, inline bruslení, turistika), žáci těchto tříd reprezentují školu na soutěžích, a především rozvíjí své dovednosti v kolektivu, který má společný zájem – pohyb a sport.

Právě ZÁJEM O SPORT je tím nejdůležitějším předpokladem spokojenosti žáka v této třídě.

Přidanou hodnotou nově otevřené sportovní třídy je návaznost mezi pohybovou výukou ve škole a organizovaným tréninkem v tom sportovním odvětví, kterému se žák věnuje (v holešovských podmínkách především atletika, házená, fotbal a florbal). Spolupráce mezi Atletikou Holešov a dalšími sportovními kluby v Holešově je na velmi dobré úrovni a tímto bude ještě dále prohloubena.

V případě zájmu o účast Vašeho dítěte na talentových zkouškách do sportovní třídy nahlaste tento zájem na email zástupce ředitelky školy – petr.oral@1zsholesov.cz, a to nejpozději do středy 3.6.2020. (Toto se netýká dětí, které jsou již do sportovní třídy přihlášeny). Na tomto emailu Vám budou rovněž zodpovězeny případné dotazy.

 

Nahoru ↑