Lesy na celém světě skrývají stále mnohá tajemství čekající na objevení. V lesích okolo Hostětína se žáci 4.A naší školy pokusili pomocí bádání, pokusů a bystré mysli jedno takové rozluštit v rámci terénní únikové hry. Program ale nebyl jen o hádankách. Žáci se dozvěděli mnohé ze života stromů, a to vše neotřelou a atraktivní formou. Paní lektorka dětem na osmi zastaveních v rámci populární pátračky přiblížila lesní ekosystém jako ucelený organismus a ukázala jim, jak mohou vnímat tajemství lesa. Povídali si o lese, o vlivu člověka, o vzájemném soužití a ovlivňování se. Bylo využito i prvků lesní terapie, která zapojuje všechny smysly, posiluje koncentraci a pozornost, probouzí kreativitu a představivost. V lesním prostředí tedy vznikají podmínky pro to, aby bylo dětem dobře.

Všichni jsme se dozvěděli spoustu nových informací zejména o rostlinách a živočiších, ale největší úspěch mělo samozřejmě samostatné bádání, zkoumání a objevování. Pod napadaným dřevem jsme odhalovali malé obyvatele lesa, měřili stáří stromů či zkoumali semenáčky. Učení venku na čerstvém vzduchu je k nezaplacení. Moc jsme si to všichni užili a tímto děkujeme paní lektorce, která nás programem provedla.

Stezku vytvořil spolek Tradice Bílých Karpat v roce 2021 a naši čtvrťáci měli tuto akci zcela zdarma v rámci projektu Šablony III.

Barbora Winklerová a 4.A

 

Nahoru ↑