V 5. odd., v měsíci říjnu, čekala na děti spousta aktivit.

Když bylo škaredě, procvičovali jsme naši šikovnost tvořením, a to nejen s nůžkami a papírem, ale i s látkou, pískem, korálky a jinými různými materiály. Také jsme vzali do rukou nože a na tradičním jablíčkování jsme si sami zkusili vyrobit i něco, co se dá sníst. Když jsme si vyrobili jablkový koláč a křížaly sami, tak nám to podle toho i chutnalo.

Co nejvíce jsme ale využívali krásného podzimního počasí a snažili se netrávit čas uvnitř, ale venku – nejen na hřišti školy, kde jsme hráli hry a jednou tam i poobědvali. Nejvíce nás to táhlo do přírody a za zvířátky – jeli jsme na výlet do Podzámecké zahrady spojený s návštěvou kina Úžasný Mauric. Také jsme měli rybářské odpoledne s panem Jašou, vedoucím holešovského rybářského kroužku, který nám se svým kolegou nejen ukázal, ale i vysvětlil, co to rybolov je a jak se ryby loví. Dle ohlasů byla ale nejlepší vycházka z Přílep s opékáním, průzkumem lesa s tajným cílem a návštěvou domácích zvířat v Žopech.

Jako každý i my se rádi hýbeme, proto nechybělo sportování, při kterém jsme využili většinu možností, které máme k dispozici – tělocvičnu, halu, školní hřiště, přírodu, a nakonec i bazén, tradičně zakončený v pizzerii U Letiště, kde se nám vždy podaří doschnout.

Ještě jsme stihli drakiádu, ale i když se přítomní tatínci moc snažili, draci bez větru létat nechtěli. Na závěr měsíce jsme si zkusili, co to je Halloween. Vyrobili jsme si každý svoji dýni a také probrali, jak to vlastně je s Halloweenem, Svátkem všech svatých a dalšími podobnými svátky – v tom ale budeme pokračovat až další měsíc.

Co se povedlo zdokumentovat, naleznete ve fotogalerii.

Nahoru ↑