S batůžkem na zádech a karimatkou v ruce nabrala první dubnový pátek stovka nocležníků směr 1. ZŠ Holešov. Letošní Noc s Andersenem se nesla ve znamení několika jubileí – už je tomu 55 let, co začal vycházet dětský časopis Sluníčko a 65 let od prvního vydání populárně-naučného ABC, rovněž si připomínáme výročí narození významných autorů, které zná každé české dítě – 135 let Josefa Lady, 115 let Jaroslava Foglara a 110 let Jiřího Trnky. A zároveň tomu bude 7. dubna 185 let, kdy poprvé vyšla jedna z nejznámějších pohádek H. Ch. Andersena – Císařovy nové šaty. Akce na podporu dětského čtenářství se letos v České republice konala po dvouleté pandemické přestávce již po dvacáté.

Na děti ze tříd 5.A, 4.B a 4. a 5. oddělení školní družiny čekal bohatý program v podobě prohlídky podzemí holešovského zámku, vlastivědné pátračky, pohádkového kvízu, pyžamové diskotéky, kina, povídání o knihách a samozřejmě čtení pohádek, na které se těšily děti ze všeho nejvíc. Čas rychle utekl, a přišla večerka. Únava byla ale rázem pryč a některým trvalo hodně dlouho, než usnuli. A někteří neusnuli vůbec… Noc z pátku na sobotu byla dlouhá, ale spokojenost ve tvářích dětí byla ráno k nezaplacení. Takže zase za rok při dalším pohádkovém nocování na shledanou!

Velké poděkování si zaslouží historik Honza Machala z MKS Holešov, který přes dvě hodiny ze svého času věnoval více jak sedmdesáti našim dětem a samozřejmě rodiče, kteří nám napekli, uvařili, nasmažili a připravili spoustu laskomin, aby to naše nocování bylo nezapomenutelné.

                              Barbora Winklerová, Petra Stárková, Dagmar Urbanová a Monika Krejčí

Nahoru ↑