Na náš trip jsme vyrazili v sobotu kolem jedenácté hodiny dopolední. Cesta nám ubíhala rychle. Ani jsme se nenadáli a už jsme projížděli hranice s Německem, pak s Belgií, Francií a nakonec na trajektu v průlivu La Manche i s Velkou Británií. V neděli v 7 hodin ráno jsme dopluli do Doveru a odtud nás čekala cesta do Londýna, na který jsme se všichni těšili. Kolem 10. hodiny jsme byli na místě. Prošli jsme nultým poledníkem, o kterém nám paní delegátka Vendula Štěpánová hodně řekla, a pokračovali jsme v naší cestě za poznáváním dalších zajímavých míst, jako byl třeba Tower Bridge, který jsme pozorovali z Temže, viděli jsme i Big Ben, the Houses of Parliament, Downing Street, Chinatown a mnoho dalšího. Kromě turisticky vyhledávaných památek jsme cestou potkávali také hodně typických červených telefonních budek a černých taxi. Při cestě metrem jsme si užili velké vedro a všichni si mohli připadat jak sardinky…😂 Večer nás pak čekal přejezd do naší rezidence v Eastbourne!

V pondělí ráno jsme zahájili naši výuku angličtiny a odpoledne jsme se šli provětrat na útesy Beachy Head a Seven Sisters. Hodně z nás si poprvé sáhlo na vlny Atlantského oceánu. Potom jsme se vrátili do města Eastbourne, kde jsme samozřejmě proshopovali celý obchoďák – hlavně holky…😂

V úterý po výuce jsme se vypravili do přímořského města Hastings a do pašeráckých jeskyní. Večer si někteří popovídali s kolumbijskými studenty a došlo i na tanec – my už umíme tango a oni se od nás naučili macarenu😂.

Středeční odpoledne jsme strávili v Brightonu, který jsme si prohlédli z rozhledny i360. Ta s námi vyjela až do výšky 200 metrů! Také jsme se prošli po molu Palce Pier, které je dlouhé půl kilometru. Po návratu do kampusu jsme se museli sbalit, protože ve čtvrtek jsme už v 5.10 vyjížděli od rezidence znovu směr Londýn.

Tentokrát nás doprovázelo pravé anglické počasí… 🌧️. Užili jsme si výhled na město z lanovky, v Toweru jsme si byli prohlédnout korunovační klenoty a nezapomněli jsme se podívat, jak se zvedá Tower Bridge, a ani ochutnat Fish & Chips! „Strašidelnou“ historii Londýna jsme prožili v London Dungeon. A nakonec – kdo by mohl zapomenout na ten krásný výhled z London Eye, kterým jsme se s Londýnem rozloučili! Unavení, ale nadšení jsme vyrazili směr Holešov. Evropou jsme profrčeli, jen u Brna jsme se zdrželi v koloně. Ale to asi nikoho nepřekvapí… Domů jsme si přivezli krásné zážitky a nezapomenutelné zkušenosti.

Moc děkujeme našim paním učitelkám a paní průvodkyni za to, že to s námi zvládly a že jsme se mohli (mnozí poprvé) podívat do Anglie.

Nela Směšná

Nahoru ↑