Naši žáci tříd s rozšířenou výukou matematiky se každý rok na začátku školního roku zúčastňují matematického soustředění. I přes složitou situaci se podařilo se zvýšenými hygienickými požadavky uskutečnit toto soustředění i letos. Počasí nám přálo a tak jsme mohli maximum času trávit s dětmi na čerstvém vzduchu. Nahlédněme, co nám o soustředění napsali osmáci.

Naše soustředění 2020

Naše letošní matematické soustředění začalo jako každý rok setkáním před školou. Do autobusu jsme naskládali kufry, sebe a mohlo se vyrazit. Cesta nebyla dlouhá, za pouhých 45 minut nás autobus dopravil do hotelu Pod Šaumburkem. Rychle jsme si vybalili věci v hezkých pokojích a spěchali jsme na náš program. Ve společenské místnosti nás rozdělili na dvě skupiny a v těchto skupinách jsme si střídali práci po celý týden. Např. jsme rýsovali grafy, skládali origami, počítali a vytvářeli projekty. Po dopolední práci jsme chodili na oběd do hotelové jídelny, stejně jako na snídaně a večeře. Podle nás vařili dobře a většině tam moc chutnalo. Při odpoledních činnostech jsme dělávali pokusy, průzkumy, či různé sporty. Do našeho sportování můžeme zařadit i azimuťák. Trasa vedla lesem a cestou nás čekalo plnění několika úkolů.

Večery jsme trávili společně se staršími spolužáky z 9. C. První večer si oni připravili hry pro nás, druhý den my pro ně. Čas s nimi jsme si opravdu užili. A hlavně diskotéku! Ta se konala ve čtvrtek večer. O hudbu a celkovou přípravu se postarali právě deváťáci a moc se jim to povedlo. Nechyběly svítící náramky, konfety ani dobrá hudba. Diskotéka skončila a všichni se už značně unavení rádi odebrali do svých postelí. I přes nepřítomnost naší milé třídní učitelky jsme soustředění zvládli, a to i s relativně velkými počty bodů za jednotlivé úkoly. Nejvíce jich nasbírala naše chytrá Klárka Novotníčková, která si vedla opravdu dobře. Snad můžeme za všechny konstatovat, že soustředění bylo moc fajn a že už se těšíme na další rok.

Nikoleta Tůmová & Sofie Červenková

 

Nahoru ↑