V pátek 20.5.2022 se naše třída společně se 6.C vydala na exkurzi do Brna. Ráno v 7:15 jsme se měli sejít před školou, kde na nás čekal velký zájezdový autobus. My, sedmáci, jsme obsadili zadní sedadla a celou hodinovou cestu po dálnici jsme si povídali, zpívali a jedli.

První zastávka bylo planetárium. Tam se nám nejvíce líbilo promítání na strop. Vypadalo to jako pohled na skutečné nebe. I když exkurze trvala sotva hodinu, hodně jsme se toho dozvěděli. Po skončení exkurze jsme nasedli do autobusu, který nás zavezl přímo před VIDA centrum, kde jsme strávili zbytek odpoledne. Na začátku jsme měli čas na rozkoukání a vyzkoušení si různých fyzikálních pokusů. Např. jak funguje lavina, tsunami nebo jsme měli možnost vstoupit do točícího se válce a  snažit se strefit balony do košů. To se nám asi líbilo nejvíce. Následoval program v 3D kině zaměřený na život ptáků. Čekala nás také úniková hra, kde jsme poměřili své síly jak v logickém myšlení, tak v rychlosti a schopnosti spolupracovat ve skupinách. Dostali jsme pouze jednu nápovědu a šli jsme plnit úkoly. Hlavní úkol byl vyřešit šifru, zjistit kód a odemknout veškeré truhly. V poslední na nás čekala sladká odměna. Šesťáci se zase dozvěděli něco o magnetizmu a vyrobili si magnetickou plastelínu.

Na závěr jsme se ve vědeckém divadle dozvěděli, na jakém principu fungují různé výbuchy a z čeho se skládají jaderné zbraně. Dobrovolníci měli tu možnost si je i vyzkoušet.

Výlet jsme si opravdu užili 😊.

Nahoru ↑