Ve čtvrtek 21. 4. 2022 se na naší škole konalo školní finále soutěže v anglickém hláskování, neboli Spelling Bee.

Zúčastnilo se 6 vybraných finalistů z 5. A a 5. B. Páťáci zažívali nejrůznější pocity, napjaté očekávání, nervozitu, radost. Nejdříve si vylosovali pořadí, v jakém budou soutěžit, a poté se již vrhli do hláskování pod vedením paní učitelek Krumpolcové a Staňkové.

Soutěž proběhla v klidné atmosféře a výkony všech žáků byly velmi vyrovnané. Po soustředěném výkonu ve dvou kolech se vítězkou stala Karolína Krumpolcová z 5. A, druhé místo získal Tomáš Dvořák z 5. B a třetí příčku obsadil Josef Kocourek z 5. A.

Přípravou na tuto soutěž si žáci měli možnost procvičit bohatou slovní zásobu a vítězové získali zkušenost z našeho školního kola do meziměstského kola této soutěže, které proběhlo ve středu 18. 5. 2022 na 2. Základní škole v Holešově.

Tentokrát soutěžila tříčlenná družstva žáků z různých škol. V první části děti hláskovaly slova, která viděly napsaná na tabuli. Ve druhé části soutěže bylo jejich úkolem hláskovat slova, která slyšely v angličtině. Naše družstvo se po napínavém boji umístilo na 3. místě, a to s rozdílem jednoho jediného bodu.

Děkujeme všem zúčastněným za předvedené výkony a za reprezentaci školy a přejeme dětem, které angličtina baví, spousty inspirativních chvil.

Nahoru ↑