To ráno mě probudil „výbuch“ v kuchyni mých spolužáků – živý sen, který se mi zdál zřejmě proto, že jsem včerejší odpoledne plnila velmi zajímavý a chutný úkol do angličtiny J.

Do školy jsem šla jako obvykle s aktovkou, ale tentokrát jsem navíc nesla v ruce Apple Crumble – náš  úkol do anglického jazyka.

Po příchodu do školy jsme všichni zanesli jablečné drobenkové koláče do kuchyňky a těšili jsme se na šestou hodinu, až své „úkoly“ ochutnáme. Nastal však menší problémek: druhé skupince chyběla paní učitelka, a tak hrozilo, že naše ochutnávková hodina bude ohrožena. Ale během chvilky se problém vyřešil a obě skupinky se společně přesunuly do kuchyně.

Postupně jsme ochutnávali všechny koláče a anglicky popisovali, z čeho se každý koláč skládá a o které suroviny jsme ho ozvláštnili. Někdo přidal kypřicí prášek, někdo mandle, dokonce na jednom koláči byly přidány borůvky.

Když jsme ochutnali všechny APPLE CRUMBLES, paní učitelka vybrala vítěze: Matěje, Davida a Lucku s Olčou.

Na závěr jsme společnými silami uklidili kuchyňku, a když se ozvalo „cililink-cililink“, vyrazili jsme se na oběd, přestože jsme byli plní až k prasknutí.

Všem se nám tato hodina náramně líbila a hlavně – pošmákli jsme si J.

Děkujeme paní učitelce Jitce Gregušové, že nám zadala tak super úkol a že jsme mohli společně strávit nádhernou hodinu anglického jazyka.

 

Nela Směšná, 6. C

Nahoru ↑