Tato akce je spolufinancována z Fondu kultury, sportu a vzdělávání města Holešova.

Prvního září jsme vstoupili do nového školního roku a pro nás šesťáky i do nového kolektivu.  Toho nového bylo nespočet….. nová škola, nová třída, učitelé, systém výuky a noví spolužáci. Aby toho nového nebylo až příliš, připravili si pro nás třídní učitelé adaptační pobyt, kde jsme se měli lépe poznat, navázat  nová přátelství, naučit se společně komunikovat, pomáhat si a vzájemně respektovat.

Každá šestá třída si užila své tři dny plné her, soutěží, sportovních zápolení a jiných aktivit v nádherném prostředí Hostýnských vrchů v rekreačním areálu Pod  Šaumburkem.

Program, který připravili učitelé, od nás vyžadoval nejen fyzickou zdatnost, ale rozvíjel i naši paměť, soustředění, týmovou práci, taktiku a bystrost. Po celou dobu nám přálo pěkné počasí, a tak nám nic nebránilo trávit veškerý čas na hřišti nebo v lese. A zejména v lese jsme se pořádně vyřádili.

Večer se pak  nesl v duchu vědomostních soutěží a her. Na závěr jsme se pokusili pobyt zhodnotit. Čím nás obohatil, jaké si odnášíme zážitky, pocity, poznatky a jestli nám pomohl překonat počáteční nejistotu z toho neznámého, nového. A jak hodnotili pobyt někteří z nás?

Katka: Nejlepší bylo, jak jsme hledali hřiby a pak jsme hledali lístečky s básničkami, které jsme se museli co nejrychleji naučit, a tak získat pro družstvo cenné body.

Natálie: Velice příjemně mě překvapili všichni spolužáci.

David: Docela adrenalin jsem zažil na lanech zavěšených na stromě, po kterých jsme lezli a měli prokázat nejen svou zdatnost a odhodlání, ale i schopnost vzájemně si pomoci.

Adéla: Při mnoha hrách jsem překonala sama sebe.

Tereza: Bylo to všechno fajn, mohla jsem si i koupit v automatu nějaké dobroty a pitíčka a poučila jsem se, že nemám tolik utrácet.

Dominika: Při procházce na rozhlednu jsem myslela, že to vzdám, ale vydržela jsem to a byla jsem moc ráda, protože pak cestou zpátky jsme si zahráli hry a popovídala jsem si s kamarádkami.

Vanessa: Z adapťáku jsem si přivezla cennou zkušenost, že je lepší být s kamarády v kolektivu, než být stále na mobilu.

Nahoru ↑