V pátek 22. dubna slavila svátek naše matička zem a tím pádem jsme měli vlastně svátek my všichni. Na tento den totiž oficiálně připadá Den Země.

Česká republika se poprvé do této kampaně zapojila v roce 1991 za výrazné podpory ministerstva životního prostředí. Od té doby tradice nejenže pokračuje, ale velmi se rozšiřuje. Dnes u nás snad není město ani ves, které by si nějakým způsobem tento svátek nepřipomněly. Školky, školy, volnočasová střediska, neziskové organizace, představitelé obcí, ti všichni se aktivně zapojují různorodými programy a pořady koncipovanými na různé věkové kategorie do této ekologické akce. Poprvé od začátku protikoronavirových opatření v Česku mohly děti slavit Den Země jako dříve. Školy se vrátily k tomu, na co byly zvyklé, a děti se do toho s nadšením pustily.

Na úterý 26. dubna přichystalo holešovské volnočasové středisko TyMy pro žáky 1. stupně tradiční celoměstskou akci zaměřenou na ekologii v zámecké zahradě. Z naší školy se zúčastnil čtvrtý a pátý ročník. TYMYčku touto cestou děkujeme za příjemně strávené dopoledne.

4.A, 4.B, 5.A a 5.B

Nahoru ↑