V letošním roce probíhá 47. ročník Olympiády v českém jazyce, kterou vyhlašuje Národní pedagogický institut ČR pod záštitou MŠMT. Karolína Jurčová a Nela Boušková, žákyně 1. Základní školy Holešov, postoupily z listopadového školního kola a v úterý 26. ledna se dále zúčastnily kola okresního. To se, vzhledem k současné situaci, konalo distanční formou za pomoci interaktivního elektronického formuláře. Karolína Jurčová okresní kolo vyhrála a Nela se umístila na vynikajícím 6. místě.

Krajské kolo se konalo 7. dubna, opět distanční formou. Karolína jako vítězka kroměřížského okresu reprezentovala nejen naši 1. Základní školu Holešov, ale i celý okres Kroměříž v kole krajském. A opět si vedla skvěle, krajské kolo také vyhrála! Ze všech účastníků nejlépe zvládla mluvnickou část a její slohová práce nenechala nikoho na pochybách, že má velký talent. Postupuje tak do kola ústředního, které by se mělo konat v červnu a ve kterém porovná své jazykové znalosti a spisovatelský talent s těmi nejlepšími z celé republiky.

Karolína Jurčová se účastní i jiných soutěží, například matematických. Letos nás velmi úspěšně reprezentovala i v krajském kole Olympiády v matematice. Ale její největší vášní je vlastní literární tvorba. Píše poutavé, nápadité příběhy i neotřelé úvahy. Několikrát již vyhrála různé literární soutěže a její texty byly i veřejně publikovány. Pokud se Kája bude chtít vlastní tvorbě věnovat i nadále, máme se na co těšit.😊

Nahoru ↑